Inicjatorzy jaworznickiego Strajku Kobiet złożą przed policją zeznania w sprawie domniemanej organizacji zgromadzeń łamiących rządowe rozporządzenia pandemiczne.

REKLAMA

Inicjatorzy jaworznickich strajków zostali wezwani przez policję celem złożenia wyjaśnień dotyczących 4 zgromadzeń, które odbyły się w mieście 27 października 2020 roku, 1 listopada 2020 roku, 7 listopada 2020 roku i 27 stycznia 2021 roku. Przesłuchiwani będą jako osoby podejrzane o popełnienie wykroczenia – złamania rządowych zakazów pandemicznych.

Policja, po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego, skieruje zabrane materiały do sądu, który zdecyduje, czy osoby podejrzane są odpowiedzialne za złamanie prawa.

Podobne pisma trafiły do kilku osób, które zostały uznane za organizatorów strajków

Przypomnijmy, że inicjatorzy strajków już w ubiegłym roku składali wyjaśnienia sanepidowi. Groziła im wtedy grzywna w wysokości od 5 do 10. tys. zł. – Spontaniczne spacery w ramach protestu są jak najbardziej w czasie obecnego kryzysu aborcyjnego dozwolone, zaś nakładanie kar za to jest sprzeczne z Konstytucją. Nie damy się zastraszyć! – powiedział nam wtedy jeden z inicjatorów strajków, Waldemar Włoch.

Inicjatorzy jaworznickiego Strajku Kobiet zostaną ukarani?

foto: Waldemar Włoch

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement