REKLAMA

Zarządzanie czasem to jedna z najważniejszych umiejętności, która w dzisiejszych czasach umożliwia nam zrealizowanie wszystkich planów, obowiązków i odstawienie na drugi plan tego, co nie jest istotne. Poniżej kilka metod, które pozwolą nam stać się panem własnego czasu.

Planujmy z wyprzedzeniem

Tworzenie list „to do” jest doskonałym początkiem do lepszego zarządzania swoim czasem. Wyodrębnienie obowiązków i zajęć, którymi musimy się zająć na przestrzeni następnego dnia, tygodnia czy miesiąca pozwoli nam skupić się na wypełnieniu najważniejszych obowiązków. Dlaczego warto zaplanować sobie na papierze lub w dedykowanej aplikacji wszystkie działania? Pozwala nam to na lepszą kontrolę efektów naszej pracy, a nic tak bardzo nie motywuje nas do dalszej pracy jak widok odhaczonych obowiązków. Więcej o planowaniu znajdziemy na portalu Catchlife.

Zrezygnujmy z ciągłego śledzenia Social Mediów 

Największym wrogiem naszej efektywności są krótkie, acz intensywne przerywniki. Przykładem może być okazjonalne sprawdzenie, co dzieje się na Instagramie czy Facebooku. Choć na pierwszy rzut oka takie działania nie są niczym złym, to w skali całego dnia czas spędzony na bezmyślnym przeglądaniu Social Mediów może urosnąć nawet do kilku godzin. Dlatego warto zamiast tego czerpać wiedzę o ciekawostkach ze świata nauki, która w przystępnej formie zaprezentowana jest na https://brainboss.pl/.

Wykorzystuj czas wolny w wartościowy sposób

Pamiętajmy, by w natłoku zajęć i obowiązków nie stracić zapału do realizowania swoich pasji i pielęgnowania zainteresowania kulturą. Wolny czas poświęćmy na poszerzanie horyzontów, czytanie książek, oglądanie wartościowych filmów czy wizyty w teatrze lub na koncercie. Nie mamy inspiracji, jak spędzić najbliższy wieczór? Na pewno znajdziesz ją na portalu SOXX.

Zdrowa dieta to podstawa utrzymania koncentracji przez cały dzień

Jednym z największych pożeraczy naszej efektywności jest brak koncentracji, ciągła senność i brak motywacji do działania. Są to skutki nieprawidłowej diety, niezdrowego trybu życia i niewyspania. By osiągać więcej, wcale nie musimy pracować więcej. Wystarczy, że wprowadzimy kilka zmian w swojej diecie i harmonogramie dnia, a sami zdziwimy się, jak pozytywnie to wpłynie na naszą wydajność. Więcej wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia znajdziemy na https://liveasily.pl/