REKLAMA

Konto osobiste to bardzo przydatny produkt bankowy, dzięki któremu możemy bez problemu opłacać rachunki, a także codzienne zakupy a dzięki bankowości elektronicznej mamy dostęp do innych produktów bankowych takich jak pożyczki, kredyty, lokaty oraz fundusze inwestycyjne. Obecnie banki prześcigają się w ofertach kont osobistych, chcąc przyciągnąć nowych klientów, dlatego też w poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, w jaki sposób wybrać najtańsze konto osobiste.

Posiadanie konta osobistego w wielu przypadkach okazuje się bardzo pomocne, jednak zdecydowana większość z nas z uwagi na rosnące wydatki chciałaby, aby było ono jak najtańsze. Obecnie w wielu bankach możemy znaleźć darmowe konta osobiste, jednak po spełnieniu określonych warunków. W sytuacji, gdy z jakichś przyczyn nie uda nam się ich spełnić, podczas wyboru najtańszego konta powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka najistotniejszych kwestii. Zarabiaj na bankach, oszczędzając na opłatach i prowizjach.

Karta do konta

Z kontem osobistym nierozłącznie związana jest karta debetowa, której co prawda nie musimy zamawiać, jednak podczas dokonywania codziennych zakupów bezgotówkowych, a także wypłat gotówki z bankomatu jest ona bardzo przydatna. Jaki jest jednak koszt jej użytkowania? W bankach możemy znaleźć kilka opcji, ponieważ karta do konta może być całkowicie bezpłatna, może być za nią pobierana stała miesięczna opłata, jednak w wielu bankach możemy również liczyć na zwolnienie z opłaty za kartę, jeśli spełnimy określone warunki (np. dokonamy płatności kartą na określoną kwotę lub też zrealizujemy określoną liczbę transakcji).

Koszty związane z wypłatą gotówki w bankomacie

Kolejną bardzo ważną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru konta osobistego, są koszty związane z wypłatą gotówki z bankomatu. W przypadku wypłaty gotówki z bankomatu należącego do sieci danego banku żadne dodatkowe opłaty nie są pobierane. Z kolei w przypadku wypłat gotówki z bankomatów np. sieci Euronet lub Planet Cash, czy też innych placówek bankowych mogą być pobierane dodatkowe opłaty, ale nie muszą. Wszystko zależy od konkretnej oferty danego banku, dlatego też, aby wybrać najtańszą opcję, musimy zajrzeć do cennika opłat i prowizji. Jeśli chcesz, to sprawdź najnowsze zestawienie kont osobistych.

Koszty prowadzenia konta i inne opłaty

Jak zostało wspomniane na wstępie, w wielu bankach nie są pobierane żadne opłaty za prowadzenie rachunku, jednak aby skorzystać z takiego przywileju, na koncie muszą pojawiać się regularne wpływy. W innym przypadku za prowadzenie konta będzie pobierana dodatkowa opłata, która może wynosić o kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Skoro mowa o kosztach prowadzenia rachunku to nie sposób nie wspomnieć o comiesięcznych wyciągach, za które również może być pobierana opłata. Dotyczy to jednak sytuacji, gdy będziemy chcieli otrzymywać wyciągi w formie papierowej, ponieważ te dostępne na stronie bankowości elektronicznej są całkowicie bezpłatne.

Decydując się na założenie konta osobistego, należy bardzo dokładnie prześledzić oferty najlepiej wszystkich banków, zapoznając się w tym celu z dostępną na stronie internetowej każdej placówki bankowej tabelą opłat i prowizji. W ten sposób możemy bez problemu porównać wszystkie dostępne na rynku oferty, wybierając tę, która okaże się najtańsza. Dowiedz się, jak założyć firmę z kontem bankowym.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki