REKLAMA

Flagi kojarzą nam się najczęściej z symbolami narodowymi. Jednak mogą one stanowić również bardzo efektowną reklamę. Flagi umieszczę się również w celach informacyjnych. Coraz częściej wybierane są przez przedsiębiorców jako atrakcyjny nośnik przekazu reklamowego. Jeżeli chcesz, aby flaga dobrze się prezentowała oraz była widoczna z daleka, musisz wiedzieć jak odpowiednio ją zamontować.

Jak montuje się flagi?

Na początek warto wiedzieć, że flaga może być montowana na stałe lub okresowo. Zazwyczaj sposób jej montażu zależy od wielkości oraz funkcji, jaką ma pełnić.

Najczęściej flagi montuje się na dwa sposoby:

  • za pomocą uchwytów flagowych – to niewielkie elementy, które służą do mocowania flagi. W swojej konstrukcji mają rurę, w której umieszcza się trzonek flagi. Uchwyty flagowe montuje się zazwyczaj na budynkach, blokach i domach. Tego typu konstrukcja używana jest zazwyczaj do ekspozycji flagi podczas obchodów świąt narodowych.
  • za pomocą masztów flagowych – są to słupy o różnej wysokości. Jest to bardziej zaawansowana konstrukcja niż wspomniane wyżej uchwyty flagowe. Maszty flagowe wykorzystuje się zazwyczaj do eksponowania dużych flag. Najczęściej można je zobaczyć pod urzędami, ambasadami, szkołami lub na placach przed siedzibami wielkich firm.

Maszty flagowe są najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli Ci w estetyczny sposób wyeksponować flagę. Dodatkowo taka konstrukcja jest bardzo solidna i niestraszne są jej niesprzyjające warunki na zewnątrz.

Jak montuje się maszty flagowe?

Aby flaga prezentowała się jak najlepiej, maszty muszą być solidne i stabilnie osadzone w gruncie. Ma to duże znaczenie zarówno ze względów wizerunkowych, jak i bezpieczeństwa. Przed instalacją masztu należy przygotować odpowiednie fundamenty. Powinny mieć one głębokość co najmniej 100 cm, a ich obwód musi odpowiadać średnicy masztu.

Po wykopaniu otworu na fundamenty należy zalać je betonem i poczekać aż całość dobrze się zwiąże. Zwykle zaleca się odczekać minimum 10 dni, zanim przejdzie się do kolejnego kroku. Kolejnym etapem jest umocowanie i wypoziomowanie kosza w gruncie, a następnie w tak przygotowanym podłożu zamontowanie masztu.

Jak montuje się maszty flagowe – podsumowanie

Flaga przed siedzibą firmy to świetny sposób na zbudowanie profesjonalnego wizerunku przedsiębiorstwa, a także atrakcyjny sposób na promocję usług. Flagi najczęściej montuje się na dwa sposoby – z użyciem uchwytów flagowych lub masztów flagowychProducent masztów flagowych – maszty.com.pl  to firma, która ma w swojej ofercie wysokiej jakości produkty tego typu!

źródło zdjęcia: freepik.com