6 sztuk autobusów marki Solaris Urbino 15, które do Jaworzna trafiły 17 lat temu, nie będzie jeździło już po miejskich drogach. PKM poinformował o zakończeniu eksploatacji pojazdów.

REKLAMA

Pierwsze fabrycznie nowe, niskopodłogowe autobusy, które do Jaworzna trafiły 17 lat temu, okazał się jednostkami niezawodnymi – bez większych awarii potrafiły przejechać po ponad 1 milion kilometrów. Początkowo skierowane zostały na najbardziej obciążone linie celem odciążenia wysłużonych ikarusów, w ostatnim czasie służyły głównie jako pojazdy rezerwowe.

PKM w Jaworznie zaplanował na 6 marca kurs pożegnalny, który wystartuje o godzinie 10 z pętli autobusowej przy ul. Krakowskiej. – Odwiedzimy charakterystyczne miejsca naszej sieci komunikacyjnej, które przez wiele lat obsługiwane były takim taborem – pisze PKM.

Z kolei od godziny 9 jeden z solarisów będzie dostępny dla miłośników motoryzacji, którzy w autobusie będą mogli zrobić sobie ostatnie pamiątkowe zdjęcia. Spółka zaprezentuje również nowe pojazdy marki Solaris.

foto: PKM Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki