REKLAMA

Każdego roku coraz większą popularnością cieszą się kokony niemowlęce. Choć jeszcze do niedawna tylko nieliczne matki z nich korzystały, to dziś uważane są za must-have wyprawki. Te funkcjonalne akcesoria, które kształtem przypominają nieco pontony, gwarantują komfortowe miejsce do codziennego wypoczynku. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model dla swojego dziecka.

Do najpopularniejszych gadżetów, które przydadzą się na co dzień dla mam i ich pociech, z pewnością zaliczyć można kokony niemowlęce. To akcesoria łączące zalety przenośnego łóżeczka i tradycyjnego otulacza. W rzeczywistości służy jako pewnego rodzaju materac o owalnym kształcie z otaczającym go brzegiem. Taka ograniczona, a nawet nieco ciasna konstrukcja gwarantuje przytulną przestrzeń dla małych użytkowników, sprzyjającą wyciszeniu się i pełnemu zrelaksowaniu. Obecnie na rynku nie brakuje nowoczesnych modeli z praktyczną regulacją wysokości.

Najważniejsze właściwości przy wyborze kokonu niemowlęcego

Wielu rodzicom wydaje się, że najważniejsze przy wyborze kokonu niemowlęcego to dopasować odpowiedni wzór i kolor. Choć sama stylistyka ma duże znaczenie, to jednak należy pamiętać o funkcjach, jakie pełnią tego typu akcesoria. Przede wszystkim są przeznaczone dla maluchów, dlatego należy zwrócić uwagę na użyteczność i wygodę danego wybranego modelu. Kokon niemowlęcy powinien być wykonany z solidnych, a przy tym naturalnych i delikatnych dla skóry materiałów o przyjemnej w dotyku fakturze. Dzięki temu zapewnią maksymalną wygodę.

Poza materiałem wykonania ważne jest, aby dobrać odpowiednią wielkość kokonu niemowlęcego. Warto o tym pamiętać, gdyż każde dziecko ma nieco inny wzrost i budowę ciała, a przy tym niektóre z nich potrzebują luźniejszego modelu, który zapewni pełną swobodę ruchów. Aktualnie do najpopularniejszych propozycji zaliczyć można kokony niemowlęce z regulacją rozmiaru. Dzięki nim łatwo dopasujesz odpowiednią wielkość do indywidualnych potrzeb, przy czym posłużą przez dłuższy czas.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Po dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru i materiału kokonu niemowlęcego można pomyśleć o innych właściwościach, które również mają znaczenie. Przede wszystkim trzeba dokładnie sprawdzić jakość wykonania – solidne i w pełni dopracowane szwy czy też staranne wykończenie. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo dopracowanych w każdy detalu modeli, gwarantujących komfortowy sen maluszka. Duże znaczenie ma też łatwy w czyszczeniu materiał, gdyż kokony trzeba regularnie prać w celu usunięcia zanieczyszczeń i bakterii.

Niektóre modele kokonów niemowlęcych wyposażone są wyjmowany materacyk, co pomaga w zachowaniu większej higieny i praniu produktu. Charakteryzują się połączeniem trwałej konstrukcji, funkcjonalności i eleganckiej estetyki, dzięki czemu spełnią oczekiwania najbardziej wymagających pań. Przede wszystkim jednak gwarantują bezpieczeństwo i wygodę na najwyższym poziomie podczas codziennego wypoczynku. Wystarczy jedynie dopasować odpowiedni model do swoich potrzeb.

1 KOMENTARZ