REKLAMA

Kontakt z naturą może znacznie poprawić nastrój i wpłynąć na redukcję negatywnych objawów stresu. Przebywanie w biurze, będącym miejscem pracy, obfituje w liczne napięcia i codzienne problemy. Warto zatem rozważyć zadbanie o przestrzeń, w której wykonuje się szereg obowiązków, by spędzony czas upływał w przyjemnej atmosferze. Kwiaty doniczkowe do biura z pewnością potrafią oddziaływać nie tylko na samopoczucie, ale i kreatywne pomysły oraz produktywność.

Małe okazy idealne na biurko

Jeśli w miejscu pracy nie ma odpowiednich warunków, aby wybrać bardziej okazałe rośliny, można rozważyć zakup mniejszych kwiatów do biura. Nawet niewielkie okazy potrafią zmienić charakter otoczenia. Przykładem może być Pilea peperomiowata, zwana potocznie pieniążkiem. Swą nazwę zawdzięcza oryginalnym, okrągłym liściom. Nie jest wymagającą rośliną, a jej inną zaletą jest przekonanie o przynoszeniu szczęścia, zwłaszcza w sprawach finansowych.

Inną propozycją jest zielistka czubiasta (Chlorophytum comosum), która przyciąga spojrzenie swoimi wyrazistymi liśćmi. Szablowate, lekko szpiczaste przypominają tradycyjną trawę, jednak wyróżniają się białym paskiem pośrodku. Jest to jedna z najłatwiejszych roślin w uprawie pośród kwiatów doniczkowych do biura. Sprawdzi się w jasnych i ciemnych pomieszczeniach dodając im naturalnego koloru.

Większe rośliny o dużej odporności

Szukając odpowiednich kwiatów doniczkowych do biura, które w znakomity sposób wypełnią przestrzeń, warto pochylić się nad zamiokulcasem zamiolistnym (Zamioculcas zamiifolia). Zachwyca on dużymi, mięsistymi liśćmi o głębokiej zieleni. Jego strzeliste łodygi doskonale prezentują się w pomieszczeniach, wymagających zagospodarowania większej ilości miejsca. Dużym atutem jest fakt, że jest to roślina niemal niezniszczalna, która dodatkowo oczyszcza powietrze i działa uspakajająco.

Przestrzenie biurowe są świetnym środowiskiem dla palmy koralowej (Chamaedorea seifritzii), ponieważ potrafi ona wypełnić swoją żywą zieloną barwą nawet najbardziej szare wnętrza. Dodatkowo, jak inne kwiaty doniczkowe do biura, które są godne wyboru do biurowego pomieszczenia, posiada inne przydatne właściwości. Oczyszcza ona powietrze ze związków znajdujących się w elektronicznych urządzeniach.

Niezawodne i zróżnicowane sukulenty

Decyzja wzbogacenia wnętrza naturalnym akcentem może nie być taka łatwa ze względu na potrzeby każdej rośliny. Jednak sukulenty są świetnym wyborem, ponieważ zachowanie ich optymalnego wyglądu nie łączy się z dużym nakładem pracy. Posiadają małe wymagania i dobrze radzą sobie przy zapominaniu podlewania. Ważnym jest, ze jako kwiaty doniczkowe do biura nie zmienią znacząco swojego rozmiaru przez dłuższy czas, zatem ich wielkość przy zakupie będzie już tą docelową.

Oprócz wspomnianego wcześniej zamiokulcasa zamiolistnego, na rynku dostępna jest szeroka gama różnorodnych sukulentów. Zarówno klasyczne kaktusy i aloes, jak i bardziej oryginalne propozycje nie będą miały problemu z dopasowaniem się do otaczającego środowiska. Ciekawym rozwiązaniem jest tworzenie całych kompozycji z maleńkich okazów tych niezniszczalnych roślin. Świetnie sprawdzą się jako kwiaty doniczkowe do biura będąc interesującym uzupełnieniem całego looku wnętrza.