REKLAMA

Malowanie po numerach stało się hitem i jest coraz częstszym pomysłem na prezent, nie tylko dla dzieci lecz także dla dorosłych. Jest to nic innego jak obraz, który możesz namalować samemu malując odpowiednimi farami zgodnie z numerkami, które są podane na płótnie. W niniejszym artykule przedstawiamy nieco dokładniej na czym ta technika polega, w szczególności w odniesieniu do malowania na podstawie zdjęcia.

Malowanie po numerach

Malowanie po numerach jest znakomitym rozwiązaniem dla każdego komu brakuje umiejętności  malarskich. Zestaw do malowania po numerach zawiera płótno na którym są zaznaczone kontury obrazu wraz z zaznaczonymi numerami i kolorami jakimi należy dany obraz pokolorować. W efekcie nawet osoba o bardzo przeciętnych umiejętnościach artystycznych jest w stanie stworzyć obraz, który robi duże wrażenie. Innymi słowy nie trzeba mieć umiejętności malarskich by stworzyć obraz, który np. odzwierciedla prawdziwe zdjęcie. Do wykonania pracy poza wspomnianym płótnem z numerami wystarczą farby, pędzel oraz słoiczek do czyszczenia pędzli. Elementy te bardzo często są sprzedawane razem z płótnem. Idealne dopasowanie pędzla oraz farb pozwala uzyskać planowany efekt końcowy. 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie vymalujsisam001-1-1024x387.jpg

Malowanie po numerach polega na malowaniu zgodnie z planem zapisanym na płótnie to znaczy że trzeba malować kolejno „numer po numerze”. Każde pole jest oznaczone odpowiednim kolorem farby w związku z czym odpowiedni dobór farb nie powinien sprawić problemów. Jest to prosta technika, która jest znana wszystkim jeszcze z czasów przedszkolnych. W końcu każdy z nas pamięta proste kolorowanki, w których numerkami były zaznaczone kontury, które wystarczyło połączyć lub pokolorować. Tym samym prosta i znana wszystkim technika może być wykorzystana do malowania wyglądających niemal profesjonalnie obrazów. W efekcie nawet osoba bez doświadczenia może namalować obraz, który odzwierciedla prawdziwe zdjęcie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie vymalujsisam007-1024x688.jpg

Malowanie po numerach ze zdjęcia

Malowanie po numerach ze zdjęcia pozwala namalować praktycznie dowolne zdjęcie. Wystarczy odwiedzić stronę Wymalujtosam.pl, która oferuje produkty typu „malowanie po numerach”. Po czym można przesłać swoje zdjęcie na podstawie, którego zostanie wykonana mapa do malowania po numerach. W efekcie można tworzyć spersonalizowane unikalne obrazy na podstawie własnych zdjęć.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie malowanie-po-numerach-1024x681.jpg

Obraz wykonany na podstawie własnego zdjęcia to znakomity pomysł na urodziny. Zazwyczaj służy jako pomysł na upominek na urodziny, na ślub lub na rocznicę ważnego wydarzenia. Co ciekawe, malowanie po numerach szczególnie często jest wykorzystywane jako pomysł na upominek ślubny. Para Młoda może wspólnie zabrać się za malowanie. Oczywiście jest to także znakomity upominek dla najmłodszych. Dzieci są zachwycone, gdy widzą, że są w stanie namalować wysokiej jakości obraz.
Podsumowując, malowanie po numerach ze zdjęcia to uniwersalny pomysł na upominek, który zawsze jest lekkim zaskoczeniem i wywołuje uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby. 

Źródło zdjęcia:

Wymalujtosam.pl