Żłobek miejski w Jaworznie Podłężu, w którym opiekę znalazło 70 dzieci, został otwarty 4 stycznia. Placówkę 16 lutego odwiedzili prezydent Paweł Silbert i wiceprezydent Monika Bryl.

REKLAMA

Nowy żłobek to filia placówki mieszczącej się przy ul. 3 Maja. Znajduje się w budynku przy ulicy Towarowej 61, tym samym, gdzie działa Przedszkole Miejskie nr 26, z tym że obie placówki działają na osobnych piętrach. W żłobku opiekę znalazło 70 dzieci w wieku do 3 lat (do żłobka przy ul. 3 Maja uczęszcza 30 dzieci).

W placówce znajdują się 4 sale zabaw oraz jedna służąca do odpoczynku. Celem przystosowania budynku przedszkola do potrzeb żłobka, przeprowadzono gruntowny remont pomieszczeń oraz przystosowano dostępną przestrzeń tak, aby utworzenie nowej placówki nie wpłynęło na ilość dostępnych w przedszkolu miejsc. Całość prac kosztowała 3,1 mln zł.

By dostosować budynek do potrzeb żłobka, konieczne było przeprowadzenie remontu, w ramach którego układ istniejącego przedszkola został zmieniony tak, by nie zmniejszyła się liczba oddziałów przedszkolnych. W przedszkolu zostało wydzielonych pięć oddziałów na łączną liczbę 104 dzieci. Żłobek i przedszkole działają całkowicie niezależnie. Każda placówka jest zlokalizowana na oddzielnych kondygnacjach, z osobnym wejściem, administracją, zapleczem sanitarnym, węzłem żywieniowym oraz salami dla dzieci – mówi Monika Bryl, wiceprezydent Jaworzna.