O zaletach posiadania kota

Na okoliczność przypadającego na 17 lutego Światowego Dnia Kota poopowiadamy trochę o walorach posiadania tego miłego zwierzątka. Podeprzemy się opinią poważnych naukowców.

REKLAMA

Twierdzą oni, że głaskanie kota zmniejsza stres i uspokaja. A to za przyczyną uwalniającej się podówczas w organizmie człowieka oksytocyny zwanej hormonem miłości. Trochę się do kotów przekonaliście, to teraz rozważcie czy oby na pewno kota możecie mieć. W koci świat wprowadzają wolontariusze TOZ Oddział w Jaworznie.

Powinniście pamiętać, że kot to zwierzątko dynamiczne, ciekawe świata, ruchliwe i brylujące w wymyślaniu zabaw różnorodnych. Prawdziwym domowym utrapieniem może być kot znudzony, należy więc go nieco zabawić.

Jaworznicki oddział TOZ-u w swoim Tymczasowym Kocim Domku daje schronienie kocim nieszczęśnikom, które oczekują tam na nowego dobrego właściciela. Adopcja kota z tego domku rządzi się swoimi prawami. Wolontariusze TOZ-u bacznie przyglądają się potencjalnym właścicielom kotów.

Dodajmy, że koty mają nadzwyczajną zdolność uśmierzania bólu u swojego właściciela. Naukowcy uzasadniają to dlatego, że chore miejsca są najonizowane dodatnio zaś sierść kota – ujemnie. To neutralizuje jony dodatnie. Taka kocia terapia to sama przyjemność. Tak więc kot to mnóstwo zalet i troszeczkę wad. Ale kto nie wybaczyłby swojemu najukochańszemu kotu podrapanej kanapy? Przecież to nasz najprawdziwszy przyjaciel.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement

1 KOMENTARZ