We wczorajszym zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na skrzyżowaniu ulic, Zielona, Pocztowa i Gabriela Narutowicza, gdzie doszło do potrącenia rowerzysty, na szczęście nikt nie ucierpiał.

REKLAMA

Sprawcą kolizji okazał się kierujący jednośladem, który nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki fiat punto, wjechał na drogę i tym samym doprowadził do kolizji. Na miejsce wezwano patrol policji oraz zespół pogotowia.

Na szczęście nikomu, nic się nie stało. Rowerzysta został ukarany mandatem.

Po polskich miastach jeździ coraz więcej rowerów, a my, kierowcy i rowerzyści, wciąż nie potrafimy ze sobą współpracować. Za około 40 proc. wypadków z udziałem rowerzystów odpowiadają sami rowerzyści. Dlatego tak ważne jest, by każdy z nich wiedział, jakie ma prawa i obowiązki, wsiadając na rower. Przyswojenie tych zasad pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Przejeżdżanie przez przejście dla pieszych jest co do zasady zabronione. Powinno się zejść z roweru i go przeprowadzić. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy jedziemy drogą rowerową, a na pasach wymalowany jest przejazd rowerowy. To chyba jedno z najczęściej łamanych przez rowerzystów przepisów, a może prowadzić do bardzo groźnych sytuacji. Kierowca, skręcając w prawo, może się po prostu nie spodziewać szybko jadącego roweru, co doprowadzi do kolizji.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Oprócz zasad i przepisów miasta w tym Jaworzno powinny dodatkowo oznaczyć lub reklamować ścieżki rowerowe.
    Kilka dni temu trąbiłem na rowerzystę na ulicy Sobieskiego usiłując mu pokazać gdzie spokojnie pojedzie. Podobna sytuacja bywa koło Geosfery.