Przedszkole Miejskie nr 2 w Jaworznie już po raz 18 zagrało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i po raz kolejny zainteresowanie zbiórką wśród rodziców, opiekunów i dzieci było ogromne. 

REKLAMA

Akcja trwała od października 2020 r. i przedszkolaki przez cały czas bardzo chętnie przynosiły pieniążki, które wrzucały do puszek ustawionych w salach. Wiedzą bowiem doskonale, że nawet najmniejsze nominały mają znaczenie i zgodnie z przysłowiem – grosz do grosza, aż będzie kokosza. W tym wypadku nie kokosza, a góra – Góra Grosza! I to nie mała – w tym roku zebrano . 941,09 zł oraz 6 euro 36 centów 21 kuni drobne nominały obcej waluty. Nawet najmłodsze dzieci bardzo cieszyły się widząc powiększającą się ilość pieniędzy w puszkach. Nie trzeba było nikogo specjalnie zachęcać do wspierania tej szczytnej zbiórki. Przedszkolaki doskonale wiedzą po co i dla kogo zostanie ta Góra Grosza przekazana. Jak same mówią: 

  1. Dla chorych dzieci, żeby je rehabilitować (Oliver)
  2. Do szpitala na różne maszyny (Tobiasz)
  3. Na roboty, które badają dzieci (Mikołaj)
  4. Na lekarstwa i różne tuby, żeby wyleczyć dzieci (Franek)
  5. Żeby dzieci mogły być szczęśliwe (Bartek)

W tym roku towarzyszył nam również wierszyk ułożony przez jednego z rodziców i zachęcający do przyłączenia się do akcji:

Z Wielką Orkiestrą ponownie gramy!

Kolejną Górę Grosza usypać zamiar mamy.

Jeśli do akcji chcesz się przyłączyć kolego

do puszki od serca wrzuć śmiało nawet złotego!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom – rodzicom, opiekunom, babciom, dziadkom, ciociom, wujkom, sąsiadom i przede wszystkim dzieciom – bez Was nie byłoby Góry Grosza dla WOŚP!

Justyna Dudka, PM nr 2