W sobotę 13 lutego Zgoda Byczyna rozegrała kontrolne spotkanie z A-klasową Iskrą Czułów. Trudne warunki, które panowały na boisku przy Krakowskiej, dały się we znaki obu zespołom, ale lepiej w sytuacji odnalazła się drużyna, prowadzona przez Łukasza Jagodę.

REKLAMA

Pod koniec marca rusza runda wiosenna okręgówki. Pracy jest dużo, a czasu niewiele. Wszystko to przez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, które na szczęście 12 lutego zluzowano i sport amatorski mógł zacząć funkcjonować na nowo. Na pierwszy ogień w szranki z drużyną z Byczyny stanęła drużyna z Czułowa.

Worek z bramkami rozwiązał Krzysztof Bartyzel, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, posłał głową piłkę między słupki. Piłka kozłowała, tym samym golkiper gości nie miał szans, na jej obronę. Kolejne ataki i kolejne strzały z dystansu nie przynosiły zamierzonego efektu. Bartyzel kilkukrotnie uderzał z dystansu, ale piłka trafiała w ręce bramkarza. Oskar Orawski również nękał swymi strzałami, ale o skuteczności w pierwszej połowie musiał zapomnieć. Tylko nieliczne akcje przeciwników mogły zagrażać bramce, bronionej przez zawodnika testowanego. Ten raz musiał sięgnąć po piłkę do siatki, ale w sytuacji sam na sam nie miał najmniejszych szans na obronę. Po błędnym rozegraniu piłki przez obronę gospodarzy, zawodnicy Iskry nie mieli  problemu, by wyrównać na 1:1. 

W drugiej połowie gospodarze strzelali celnie jeszcze pięć razy. Jako pierwszy Oskar Orawski skutecznie uderzył piłkę, kierując ją pod poprzeczkę. Po zagraniu ręką w polu karnym Marek Zieliński ustawił piłkę na jedenastym metrze i podwyższył wynik spotkania. Bramki padały jeszcze po strzałach Oskara Szczurka, Łukasza Ichy oraz młodego Marcina Korlackiego. Ten ostatni zagrał z drużyną swoich kilka pierwszych minut. Trzeba więc przyznać, że był to niesamowicie udany debiut nastolatka. 

Już w najbliższą sobotę Zgoda Byczyna ma sparować ze Szczakowianką Jaworzno. Czy zawodnicy z Byczyny zdołają dorównać wyżej notowanej Szczakowiance? O tym napiszemy w przyszłości. 

LKS Zgoda Byczyna – LKS Iskra Czułów 6:1 (1:1)
Bartyzel, Orawski, Zieliński, Icha, Szczurek, Korlacki

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement