REKLAMA

Na wiosnę wszystko budzi się do życia. Spod topniejącego śniegu wyłania się odżywiona, nawodniona ziemia, gotowa do działania i zachwycająca pierwszymi kępkami trawy i kwiatów. Słońce sprawia, że wszystkim chce się więcej, a wciąż rześkie powietrze dodaje energii do działania. To doskonały moment na wiosenne porządki! Co zrobić, by zapał nie opadł? Jak przygotować się do wiosennego odświeżenia wnętrz?

Czyste okna, piękny widok

Kto nie lubi oglądać rozkwitających pąków na drzewach, zieleniących się krzewów czy drobnych kwiatów, nieśmiało górujących nad trawą? Choć zima ma swój urok, pojawienie się za oknem nowych, żywszych kolorów potrafi dodać energii i wpłynąć pozytywnie na samopoczucie. Aby mieć dobry widok na otaczającą przyrodę, zdecydowanie trzeba zaplanować mycie okien. Czyszczenie szklanych powierzchni, takich jak szyby, okna i lustra, jest zmorą niejednej pani domu. Jak dobrać płyn, by nie pozostawiał smug? Jakich akcesoriów użyć? Ciekawym rozwiązaniem jest odkurzacz do szyb Dry&Clean od Leifheit, dostępny w internetowym sklepie dodomutu.pl.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie odkurzacz-parowy-1024x767.jpg

Źródło: Dodomutu.pl

Skutecznie usuwa on kurz i zabrudzenia nie tylko z szyb, ale też otaczającej je powierzchni, np. ramy okiennej. Dzięki możliwościom regulacji, łatwo dopasowuje się do wszystkich powierzchni, można nim operować pod różnym kątem, a zastosowanie drążka o regulowanej długości pozwala sięgnąć nawet do najdalszych zakamarków. Odkurzacz umożliwia umycie okien, płytek czy kabiny prysznicowej, nie brudząc przy tym pozostałych powierzchni kapiącą, brudną wodą. Aby uzyskać lepszy efekt, przed użyciem odkurzacza warto spryskać powierzchnię specjalnym płynem czyszczącym w aerozolu, również produkcji Leifheit. Można go zastosować również w parze z myjką i ściągaczką, czyli ponadczasowymi akcesoriami do mycia okien!

Wymieć z domu zbędny balast!

Wiosenne sprzątanie domu to przede wszystkim pozbywanie się wszystkiego, co jest w nim niepotrzebne i robienie miejsca na nowe rzeczy. Grube swetry, czapki i szaliki, zimowe kurtki i ciężkie buty można schować już głęboko w szafie. Okazuje się jednak, że na i pod tymi wszystkimi rzeczami lubi zbierać się dużo kurzu i piachu. Nawet regularne zamiatanie czy odkurzanie wciąż trzeba powtarzać, a przy wiosennych porządkach warto zabrać się za nie jeszcze dokładniej! Szczotki do podłóg to akcesoria nieskomplikowane, mimo to można uczynić je jeszcze bardziej intuicyjnymi i praktycznymi.

Jak stworzyć taki zestaw?

Wystarczy drążek teleskopowy i dopasowana do niego głowica. Regulowane, lekkie drążki o antypoślizgowych uchwytach można dopasować do przeróżnych głowic, zarówno tych uniwersalnych, jak i zaopatrzonych we włosie idealne do czyszczenia wymagających powierzchni, np. parkietów. Ciekawą opcją okazują się być także gumowe szczotki. Dzięki użyciu kauczukowych wypustek, tego typu głowice zbiorą brud z każdej powierzchni, przy tym nie niszcząc i nie rysując nawet tych najdelikatniejszych. Są też wielofunkcyjne, ponieważ oprócz zamiatania, można przy ich użyciu zbierać także nadmiar wody (co ułatwia zamontowana ściągaczka) czy doczyszczać plamy z wykładzin. 

Podłoga na błysk

Świeżo umyta podłoga to wisienka na torcie każdego generalnego sprzątania. Użycie odpowiednich sprzętów sprawia, że panele czy kafle są lśniące, a ich powierzchnia niezmącona mazami. Z kolei dobrze dobrany płyn do mycia podłóg pozostawi po sobie miły, unoszący się po pomieszczeniu zapach czystości i świeżości. W takim miejscu chce się zostać na dłużej! W asortymencie znaleźć można całą gamę produktów z tej kategorii. Klasyczne mopy powoli ustępują miejsca tym bardziej fikuśnym, podrasowanym modelom.

Mogą one zawierać m.in. specjalny mechanizm wyciskający nakładkę bez konieczności ściągania jej czy użycia wiadra, dozownik na płyn czyszczący, równomiernie uwalniany podczas czyszczenia podłogi czy system parowy, idealny dla alergików, sprawdzający się na każdej powierzchni (nawet materiałowej). Tego typu udogodnienia to jednak nie wszystko. Kluczowe znaczenie ma odpowiednio dobrana nakładka do mopa. Musi nie tylko pasować do zakupionego modelu, ale też do typu powierzchni.

Sprawdź ofertę nakładek na mopy: https://dodomutu.pl/kategoria-produktu/sprzatanie/mycie-podlog/nakladki-na-mopy/

Najłatwiejsze w użyciu są nakładki mocowane na rzepy. Dzięki zastosowaniu różnego typu włókien, można dopasować je odpowiednio do delikatnych parkietów, chropowatych podłóg czy dotrzeć nimi w najróżniejsze, trudnodostępne zakamarki. Oprócz nakładek prostokątnych, w sprzedaży są też okrągłe głowice z włosiem z mikrofibry – chłonnym i wyłapującym brud ze wszystkich szczelin. Myjąc podłogi nie można też zapomnieć o doborze odpowiedniego płynu – dedykowanego danemu typowi nawierzchni.

Wiosna to czas, gdy wszystkim chce się więcej, a porządki przychodzą z większą łatwością niż w jakimkolwiek innym okresie. Żeby jednak nie skończyło się na planach, lecz na działaniu, trzeba odpowiednio się za nie zabrać. Wcześniejsze przygotowanie dobrej jakości akcesoriów i chemii czyszczącej pomoże uporać się z brudem szybciej i na dłużej. Szeroki wybór niezbędnych sprzętów znaleźć można w internetowym sklepie dodomutu.pl

2 KOMENTARZE

  1. Żona już nas przygotowuje do sprzątania, ostatnio zamówiła zapas wegańskich środków z zaa-zoo-laa, także trzeba będzie dokładnie sprzątać całe mieszkanie. Żona na pewno nie będzie tego robić sama tylko mnie też zagoni do roboty.