REKLAMA

Emoji w obecnych czasach stanowią podstawę komunikacji międzyludzkiej. Strach , zdziwienie , senność , złe samopoczucie , obrzydzenie – wszystkie te uczucia bez najmniejszego problemu okażemy za ich pomocą. Zazdrościsz komuś, że ma ich więcej? Bez sensu! Sam też korzystaj z mnogości buziek i urozmaicaj swoje wiadomości!

Skąd brać emoji do skopiowania?

Emoji (tzw. emotikony) bardzo często decydują się wprowadzić platformy w swoich edytorach tekstu, ale zazwyczaj jest to ograniczona liczba, która pomoże wyrazić tylko podstawowe emocje. Co więc zrobić gdy chcesz pokazać, że zamarzasz , masz temperaturę , czy czujesz że fortuna ci sprzyja? Idealnym rozwiązaniem okaże się w tej sytuacji lista emoji do skopiowania. Dysponuje ona wszystkimi najpopularniejszymi symbolami. Ikonki te są też bardzo proste w użyciu, bowiem do ich przeniesienia do wysyłanej wiadomości wystarczy zaznaczenie symbolu, kliknięcie prawym klawiszem i wybranie opcji „kopiuj”, a następnie w docelowej lokalizacji, ponownie kliknięcie prawym klawiszem myszy i wybranie opcji „wklej”.

Znaczenie podstawowych emoji z listy

Należy pamiętać, że każde emoji do skopiowania może być używany w wielu różnych sytuacjach, które różnicują jego znaczenie. W ten sposób, każde emoji do skopiowania, powinno być interpretowane w zależności od kontekstu. Mimo wszystko, jeśli jesteś całkiem początkujący w wysyłaniu, warto abyś znał znaczenie najpowszechniejszych z nich:

  • uśmieszek, bardzo neutralne i wyraża zadowolenie i ogólny dobry nastrój.
  • śmiech do rozpuku, tak mocny, aż lecą łzy. może być reakcją na dobry żart czy na sytuacje tak absurdalne, że aż śmieszne.
  • zasmucona buźka z łezką. dobry do wyrażenia smutku z jakiegoś powodu.
  • wymiotujące emoji. wyraża obrzydzenie tak skrajne, że nie możemy wytrzymać. Nieco łagodniejszą odmianą tej minki jest , które nie ma tak mocnego wydźwięku.
  • buziaczek, wyraża nie tylko miłość i uczucie, ale także sympatię. Może być interpretowany jako całus w policzek
  • najprostszy uśmieszek, jedna z pierwszych emotikon. Należy jednak uważać przy jego stosowaniu, ponieważ szczególnie w młodszym pokoleniu kojarzy się z sarkastycznym uśmiechem i nie wiąże się już z tak jednoznacznie pozytywnym przekazem. Jeśli nie chcesz ryzykować i być zrozumianym w sposób precyzyjny, zastosuj emoji do skopiowania wymienione jako pierwsze na tym wyliczeniu.

Emoji to bardzo proste symbole, które sprawiają jednak wiele radości. Ich opanowanie może zająć ci kilka dni, ale kiedy uda ci się to zrobić to wejdzie ci to w nawyk i będziesz czerpał z tego przyjemność. Cóż więcej trzeba? Skopiuj emoji i baw się dobrze!

Zobacz także poradnik jak dodać emoji do menu WordPress.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ