Zdalna edukacja, ograniczająca tradycyjne metody nauczania, inspiruje uczniów i nauczycieli do poszukiwania nowych form zdobywania wiedzy. Jedną z nich jest ekspresja plastyczna.

REKLAMA

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. T.Kościuszki w Jaworznie-Małgorzata Fluder-poszerza swoje wiadomości z dziedziny fizyki , wykorzystując swój talent artystyczny.

Małgorzata Fluder została nagrodzona w Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym ,,Ars Astronomica”. Konkurs ten jest organizowany pod Honorowym Patronatem J.M.Rektora Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie , we współpracy ze Stowarzyszeniem ,,Astronomia Nova’’w Krakowie.

Udział w Konkursie zainspirował zdolną licealistkę do astronomicznych obserwacji i poszukiwania ciekawych sposobów prezentacji problematyki przyrodniczej i astronomicznej .

Zobrazowanie gwiezdnej tematyki przez uczennicę I LO nadało nowe znaczenie sentencji ,,per aspera ad astra’’, dowodząc jednocześnie, że nawet w trudnych czasach warto poszukiwać edukacyjnych wyzwań.

PD

Małgorzata Fluder – LO1 Jaworzno