Start rozgrywek ligowych coraz bliżej, dlatego też przygotowania Szczakowianki nabierają tempa. W środę popularni Drwale pokonali 4:0 lidera sosnowieckiej okręgówki – Cyklon Rogoźnik.

REKLAMA

IV liga śląska powinna ruszyć za nieco ponad dwa tygodnie. Szczakowianka powoli kończy kompletowanie składu i testuje zawodników podczas spotkań kontrolnych. W środę Biało-Czerwoni mierzyli się z silnym rywalem – Cyklonem, który po rundzie jesiennej przewodzi sosnowieckiej okręgówce i w lidze nie poniósł jeszcze ani jednej porażki. Jak się okazało, ekipa z Rogoźnika nie potrafiła jednak zatrzymać Szczakowianki. Jaworznianie od samego początku wyraźnie przeważali i nie pozwalali graczom Cyklona na zbyt wiele. Wynik spotkania otworzył młody testowany pomocnik, który już we wcześniejszych spotkaniach prezentował się z dobrej strony. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze doświadczony pomocnik, który po raz pierwszy zagrał w zespole z Jaworzna, a w przeszłości można go było oglądać na boiskach I i II ligi. W drugiej połowie Drwale stwarzali sobie mnóstwo sytuacji strzeleckich, a Cyklon tylko sporadycznie zapuszczał się pod jaworznicką bramkę. Podopieczni trenera Cygnara dwa razy jeszcze zaskoczyli bramkarza gości. Swoje drugie trafienie w debiucie zaliczył już wspomniany doświadczony pomocnik, a wynik na 4:0 ustalił kolejny z testowanych graczy.

Szczakowianka dopina kolejne transfery i wiele wskazuje na to, ze wiosną zobaczymy zupełnie odmienioną drużynę Biało-Czerwonych. Patrząc na to, jak jaworznianie prezentują się w sparingach, można oczekiwać, że również w lidze będą sobie dobrze radzili. Na pewno trzeba będzie jeszcze pracować na zgraniem zespołu, ale perspektywy przed drużyną zdają się całkiem obiecujące. Już w sobotę Szczakowiankę czeka kolejny mecz kontrolny. Biało-Czerwoni w samo południe na obiekcie Hetmana zmierzą się z rezerwami GKS-u Katowice.

Szczakowianka Jaworzno – Cyklon Rogoźnik 4:0 (2:0)

Szczakowianka: Gargasz – Gałka, Testowany 1, Drzymont, Testowany 2 – Testowany 3, Lipniak, Testowany 4, Marędowski – Cygnar, Testowany 5

Grali też: Jewuła, Kurzawa, Bąk, Rzymowski, Łukaszyk. Gocyk, Testowany 6, Testowany 7

DKAS

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki