„Tak odśnieżali drogi, że zniszczyli mi elewację”

Nie wszyscy lubimy zimę, jednak wielu z nas na nią z niecierpliwością czeka. Marzymy o „białych świętach”, a gdy spadnie wyczekiwany śnieg, uświadamiamy sobie, że to spory kłopot. Owszem, dzieci mogą lepić bałwany, na stoki ruszają narciarze, ale nasze chodniki i drogi stają się niebezpiecznie śliskie.

REKLAMA

Uporanie się z zimowymi niedogodnościami to obowiązek rozdzielony na kilka podmiotów. Gdy w budynkach jest wielu lokatorów, porządku przed nieruchomością pilnują dozorcy lub wynajęte firmy, natomiast jeśli ośnieżony chodnik przylega do twojego domu, musisz sam zadbać o jego stan. W pasie drogowym natomiast za usuwanie śniegu odpowiadają miejskie służby.

Robi się tylko kłopot, gdy podczas takiego odśnieżania ktoś zniszczy nam na przykład elewacje domu, i to niejednokrotnie, jak to było w tym przypadku, który opisuje mieszkanka naszego miasta pani Elżbieta.



Zapytaliśmy panią Elżbietę skąd pewność, że to akurat ta firma i jak jej zdaniem mogło to wyglądać?

Sprawa zniszczenia elewacji została zgłoszona przez panią Elżbietę do MZDiM, jak i na policję.

Za pierwszym razem udałam się bezpośrednio do MZDiM w Jaworznie. Sprawa została skierowana do podwykonawcy, który miał się ustosunkować do sprawy w ciągu kilku dni. Niestety przez miesiąc nie było żadnej odpowiedzi i żadnego ze mną kontaktu. Więc już przy drugim zniszczeniu, kiedy to podwykonawca też został poinformowany o całym zdarzeniu, sprawę zgłosiłam już na policję. Ponieważ dla mnie jest to zniszczenie mienia. Jest to zniszczenie celowe.– oznajmiła pani Elżbieta.

Czy ktoś poczuje się do odpowiedzialności i odpowie za takie zniszczenia? Oto jest pytanie.

Poprosiliśmy również MZDiM, by odniósł się do tej sprawy, taką otrzymaliśmy odpowiedz:

Sprawy indywidualne załatwia się indywidualnie. Mieszkaniec proszony jest o kontakt w celu wyjaśnienia sprawy i nadania jej biegu. – MZDiM w Jaworznie.

Odpowiedź dość krótka, no miejmy nadzieje że zaspokoi naszą jaworzniankę.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement