Dziś jaworznickie osiedle Gigant odwiedzili dziennikarze telewizji Polsat. Zainteresowali się naszą interwencją odnośnie mieszkających pod balkonami dzików.

REKLAMA

 

Osiedla mieszkaniowe w naszym mieście, jak widać, stały się miejscem, gdzie nie trudno spotkać dzika. Czują się one coraz lepiej w aglomeracjach miejskich, gdzie mają łatwy dostęp do jedzenia.

Zwierzęta zwabione darmowym posiłkiem, przestają samodzielnie go poszukiwać. W konsekwencji przyzwyczajają się do przebywania w mieście i trudniej jest im wrócić do naturalnego środowiska w lesie. Trzeba to niestety podkreślić, iż dokarmiając dziki, sami przyczyniamy się do tego, że pozostają one na terenie miasta.

Dziki opuszczają lasy i szukają schronienia w dużych aglomeracjach. Nie straszny im miejski gwar, nie boją się ludzi. Jednak niech nikomu nie przyjdzie do głowy wyciągnąć do nich rękę, bo jak by nie patrzeć to groźne zwierzęta.  Należy również uważać, gdy locha prowadzi młode, bo łatwo wtedy wzbudzić jej niepokój i agresję.

Jak widać dziki, które zamieszkały pod balkonami na osiedlu Gigant, nie mają zamiaru opuścić swojego nowego domu. Mieszkańcy więc pytają, czy problem nieproszonych gości da się jakoś rozwiązać?

 

 
 
- REKLAMA -
Zewnętrzne linki