W sobotę na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego doszło do derbowego starcia Szczakowianki ze Zgodą. W meczu towarzyskim lepsza okazała się ekipa jaworznickich Drwali, która rozgromiła rywali aż 8:0.

REKLAMA

Jaworznickie zespoły przygotowują się do startu rozgrywek ligowych, który wstępnie zaplanowany jest na połowę marca i rozgrywają kolejne mecze kontrolne. W sobotę przy Krakowskiej zmierzyły się aktualnie dwie najlepsze ekipy z Jaworzna – Szczakowianka i Zgoda. Grający na co dzień w IV-lidze popularni Drwale okazali się bezlitośni dla przedstawiciela chrzanowskiej okręgówki. Biało-Czerwoni, w których barwach zagrało kilku nowych zawodników, praktycznie już w pierwszej połowie zapewnili sobie zwycięstwo, strzelając cztery bramki. Wynik spotkania w 8. minucie otworzył Marcin Drzymont, który po rzucie rożnym głową skierował piłkę do siatki. Szczakowianka cały czas zdecydowanie przeważała, i chociaż byczynianie próbowali przejąć inicjatywę, to nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia. Tymczasem Biało-Czerwoni regularnie trafiali do siatki. W tej części gry dwa razy na listę strzelców wpisał się grający trener Drwali – Paweł Cygnar, a jedno uderzenie zaliczył testowany pomocnik.

W drugiej połowie wciąż to IV-ligowcy nadawali tempo boiskowym wydarzeniom i regularnie punktowali defensywę Zgody. Młody testowany pomocnik w 55. minucie zaliczył swoje drugie trafienie, podnosząc wynik na 5:0. W kolejnych minutach golkiper Zgody, zaliczył kilka dobrych interwencji, ale nie był w stanie powstrzymać zmasowanej ofensywy Drwali. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Marędowski, który celnym trafieniem zamknął świetne podanie od Adriana Gałki, przedłużone jeszcze przez Smarzyńskiego. Zaledwie dwie minuty później było już 7:0 po tym, jak bramkarza pokonał, dopiero co wprowadzony na boisko Marcel Gocyk. Ostatecznie wynik na 8:0 ustalił Marcin Smarzyński, który trafił do siatki po dobrze wykonanym rzucie rożnym. Towarzyskie derby pokazały, jak duża jest różnica między dwiema klasami rozgrywkowymi, a dla obu zespołów na pewno była cennym sprawdzianem.

Szczakowianka zimą przechodzi sporą przebudowę i powoli kompletuje kadrę. W ostatnich dniach oficjalnie potwierdzone zostało wypożyczenie z Polonii Bytom bramkarza – Dawida Gargasza. Nowy golkiper Drwali w przeszłości grywał nawet na szczeblu II ligi i jest mocno ograny na III-ligowych boiskach. W najbliższych dniach do klubu dołączy trzech pomocników, których można było oglądać podczas sparingów. Wśród nich jest m.in. bardzo utalentowany młodzieżowiec, który zaliczał świetne występy w Centralnej Lidze Juniorów, a także doświadczony pomocnik, który jesienią błyszczał w jednym z IV-ligowych klubów. Następny mecz kontrolny Szczakowianka rozegra już w środę, kiedy to o 18:00 przy Krakowskiej mierzyć się będzie z Cyklonem Rogoźnik.

Szczakowianka Jaworzno – Zgoda Byczyna 8:0 (4:0)
(Drzymont 8, Cygnar 18, 41, Testowany 33, 55, Marędowski 63, Gocyk 65, Smarzyński 71)

Szczakowianka: Gargasz – Gałka, Testowany 1, Drzymont, Bąk – Testowany 2, Testowany 3, Testowany 4, Marędowski – Cygnar – Smarzyński.

Grali też: Jewuła, Gocyk, Rzymowski, Kurzawa, Lipniak, Łukaszyk, Testowany 5, Testowany 6

DKAS

Szczakowianka Jaworzno sparuje ze Zgodą Byczyna

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement