REKLAMA

Usługi typu concierge zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju. Choć jeszcze do niedawna niewiele osób w ogóle miało pojęcie o ich istnieniu, dziś coraz częściej korzystamy z pomocy osobistego asystenta, który może załatwić dla nas lub też za nas prawie wszystko. Jakie są zalety usług concierge i jak dokładnie wygląda ich realizacja?

 

Czym są usługi concierge?

Na początku wyjaśnijmy, czym w ogóle są tego rodzaju usługi. Samo słowo „concierge” wywodzi się z języka francuskiego i pierwotnie oznaczało osobistego asystenta do zadań specjalnych. Usługi concierge można było zamówić w hotelu, w banku bądź w innych punktach, jednak ze względu na cenę, w większości przypadków były one przeznaczone jedynie dla klientów premium. Nie jest jednak prawdą, że usługi typu concierge skupiają się na realizacji jedynie bardzo wymyślnych zadań. Dziś wyraz ten nie jest kojarzony już z usługami czy towarami z wyższej półki, a z multizadaniowością. Co to oznacza w praktyce? Zamawiając usługi typu concierge, możemy poprosić o zrobienie zakupów, zarezerwowanie biletów lotniczych, przygotowanie zestawienia stomatologów, którzy świadczą usługi w naszym mieście, czy też znalezienia najlepszego w okolicy psiego fryzjera. Firmy świadczące usługi concierge zwykle zajmują się zarówno obsługą klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Usługi dla firm mogą obejmować pomoc w zakresie programowania, social mediów czy marketingu, realizację zleceń związanych z prowadzeniem biura i wiele innych.

Największą zaletą usługi concierge jest fakt, że nie musimy podejmować się realizacji określonego zadania we własnym zakresie. Jest to bardzo istotne w momencie, gdy nie mamy odpowiednio dużo czasu bądź też możliwości organizacyjnych. Usługi concierge są kierowane do osób zapracowanych, jednak nie tylko one mogą z nich skorzystać. Osobisty asystent pomoże Ci w realizacji zadań służbowych, a także prywatnych. Kolejną zaletą jest możliwość zlecenia specjalistom z zakresu usług concierge realizacji zadań, które z pozoru są niemożliwe do zrealizowania. Jak więc firmom świadczącym usługi concierge udaje się załatwić wizę do USA w krótkim czasie albo namówić znanego śpiewaka do udzielenia kilku lekcji śpiewu? To już pozostanie ich słodką tajemnicą, niemniej jednak dla nas, jako klientów, najważniejsze jest to, że możemy cieszyć się z osiągniętych efektów prac specjalistów do spraw usług concierge. Jeżeli więc coś wydaje się nam niemożliwe, warto skorzystać z takiej pomocy. Należy przy tym podkreślić, że obecnie nie są to już usługi dla osób bardzo zamożnych. Oczywiście wymagają one uiszczenia odpowiedniej opłaty, jednak jej wysokość pozostaje w zasięgu możliwości większości z nas. Należy mieć też na uwadze, że wszystkie usługi concierge wykonywane są zgodnie z obowiązującym prawem, zatem nie czekają nas żadne niemiłe konsekwencje z tytułu ich realizacji. Pomoc osobistego asystenta pozwala oszczędzić sporo czasu, stresu i pieniędzy. Dzięki niej możemy doskonale wypaść w oczach kontrahenta, który chciałby zjeść kolację w najlepszej restauracji w mieście, gdzie już od dawna wszystkie stoliki są zarezerwowane. Usługi concierge mogą również zadowolić dzieci, których marzenia często wykraczają poza sferę naszych możliwości organizacyjnych.

Jak wybrać firmę oferującą usługi concierge?

Obecnie na polskim rynku działa niewiele firm oferujących usługi typu concierge. A ściślej – wysokiej jakości usługi. Dlatego też decydując się na ich zamówienie, dobrze jest skorzystać z oferty firmy Brella https://www.brella.pl/. Jeżeli zależy Ci na fachowym, szybkim i bezproblemowym wykonaniu usługi, nie ryzykuj i zaufaj specjalistom w tej dziedzinie, którzy mają na koncie wiele realizacji, także tych nietypowych zadań. Pamiętaj, że dobry concierge jest w stanie spełnić niemal wszystkie Twoje plany i marzenia. Wystarczy tylko porozmawiać ze specjalistą i określić zakres współpracy, a następnie cieszyć się realizacją celów. Jeżeli nie wiesz z jakim kosztem wiąże się taka współpraca, sprawdź wirtualna asystentka oferty na stronie firmy brella.