Tak naprawdę nakrętki są odpadem produkowanym przez prawie każdego z nas, w każdym gospodarstwie domowym. Nakrętki zostają nie tylko po wypitym napoju, ale także po zużytym płynie do płukania, czy opróżnionym kartonie po mleku. Zamiast wyrzucić, można je zebrać i pomóc w ten sposób potrzebującym. To nic nie kosztuje.

REKLAMA

 

Środki zebrane w ten sposób trafiają na konto potrzebujących. Jednak potrzeba ich zebrać naprawdę bardzo dużo. Dobrze, że w Jaworznie pojawiło się kolejne serce. Stanęło ono w markecie Carrefour Osiedle Stałe w Jaworznie przy ul. Wojska Polskiego 2D. To już drugie serce do zbiórki nakrętek w Osiedlu Stałym.

Dla przypomnienia Barbara Ziętek Radna Miasta Jaworzna pisała interpelację do Prezydenta Miasta Jaworzna o zainstalowanie takich pojemników na plastikowe nakrętki właśnie w naszym mieście.

W interpelacji do Prezydenta Miasta zwróciłam się z prośbą o zainstalowanie pojemników SERC na plastikowe nakrętki w dzielnicach Jaworzna, które oprócz funkcji edukacyjnej, charytatywnej i ekologicznej promowałyby nasze miasto w Polsce. Z odpowiedzi wynika, że gmina Miasta Jaworzna w ramach systemu gospodarowania odpadami komunalnymi nie ma możliwości zainstalowania specjalnych pojemników na nakrętki oraz przekazywania środków finansowych uzyskanych ze sprzedaży tych odpadów na cele charytatywne. Niemniej jednak gmina wyraża gotowość wsparcia podobnych inicjatyw w szczególności poprzez włączenie się w promocję tego typu akcji.- oznajmiła pani Barbara Ziętek.

Ponieważ miasto nie było zainteresowane zakupem tych pojemników, pani Barbara Ziętek poszła w inną stronę, poszukała sponsora, czyli Firmę Carrefour i tym samym doprowadziła do tego, że to cudowne serce na nakrętki stanęło w markecie Carrefour i może nieść pomoc innym. Wielkie brawa, że dzięki tym ludziom udało się zrealizować cały plan i że powstało kolejne ogromne serce, które mieszkańcy Jaworzna mogą stale zapełniać.

Pani Barbara Ziętek składa serdeczne podziękowania dla Pani Beaty Balickiej-Sieńko Dyrektora Hipermarketu Carrefour za pomoc w realizacji tej wspaniałej akcji oraz firmie Dorserwis Dorota Manowska za wykonanie i transport serca. Zachęca również wszystkich mieszkańców, by włączyli się do tej akcji charytatywnej. Pomagamy Mikołajowi!

Rozpoczyna się więc niekończąca zbiórka plastikowych nakrętek, które tym razem trafią do MIKOŁAJA! Zbieramy dla Mikołaja na leczenie i rehabilitację. Poniżej w linku więcej informacji o tym dzielnym chłopcu.

https://www.facebook.com/mikolajawalkaosprawnosc

Dzięki zbiórce nakrętek jednocześnie segregujemy odpady i niesiemy pomoc innym. Tym razem ta pomoc jest dla Mikołaja! 

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki