Policjanci z Wydziału Prewencji jaworznickiej komendy podczas interwencji domowej odkryli mini plantację konopi indyjskich. Oprócz krzaków nielegalnej rośliny, policjanci zabezpieczyli również sprzęt służący do jej uprawy. Zatrzymanemu 33-letniemu mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

Foto: KMP Jaworzno
REKLAMA

W piątek policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego jaworznickiej komendy, podczas interwencji domowej, odkryli mini plantację konopi indyjskich. Po wejściu do domu zastali 33-letniego mężczyznę, który, jak się okazało, na poddaszu uprawiał zakazane rośliny. Plantacja wyposażona była w sprzęt oświetleniowy i grzewczy. Śledczy zabezpieczyli krzaki konopi w różnej fazie wzrostu. Z takiej ilości można byłoby wytworzyć około 200 porcji dilerskich gotowego suszu marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dotyczących uprawy zakazanych roślin. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 3 lat więzienia.

(Źródło KMP Jaworzno)

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Tutaj pozwolę sobie na „upierdliwy” komentarz. Konopie to roślina zielna, jednoroczna i jako taka nie jest krzakiem. Wygląd jeszcze nie upoważnia do używania takiego określenia. Jest to jednak powszechne w komunikatach policji. Logicznie, zgodnie z naukowymi definicjami było by w tym przypadku używanie określeń osobników lub roślin konopi.