Dzisiaj tj. 24.02.21 odbył się protest pod KMP Jaworzno. Protest związany z wezwaniem na przesłuchanie organizatorów jaworznickich strajków kobiet, które miały miejsce w ostatnich miesiącach 2020 roku.

REKLAMA

O godzinie 10:00 24 lutego 2021 roku rozpoczął się strajk pod Komendą Miejskiej Policji w Jaworznie. Było to oczywiście bezpośrednio związane z wezwaniem na przesłuchanie organizatorów jaworznickich strajków kobiet, które miały miejsce pod koniec ubiegłego roku. Strajkujący zebrali się odpowiednio wcześniej i była to grupa licząca około 15 osób. Mieli ze sobą transparenty, megafony, flagi oraz głośnik, z którego puszczali utwory popierające ich sprawę. 

Koło godziny 10:20 funkcjonariusze policji wyszli do protestujących, aby spisać ich dane osobowe. Nie obyło się również bez ostrej wymiany zdań, szczególnie w kontekście do niecenzuralnego słownictwa, jakie było używane w utworach puszczanych przez wspomniany głośnik. Wszyscy uczestnicy zostali spisani przez policje. 

Cały strajk przebiegał w formie kulturalnej, bez większych emocji. Tylko raz organizator strajku wszedł w dialog z mężczyzną, który zdecydowanie nie popierał postulatów strajkujących. Jednak po intensywnej wymianie zdań panowie się rozeszli. O godzinie 11:00 w towarzystwie pani mecenas, pierwszy organizator został zaproszony na przesłuchanie. 

Strajkiem pod KMP Jaworzno zainteresowało się więcej mediów niż tylko nasza redakcja. Była również telewizja TVN24, TVP, TVS oraz radio ESKA. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji poniżej: 

Fot. Jarosław Gałecki

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ