Startuje Konkurs Lady D. Województwa Śląskiego im. Krystyny Bochenek.

REKLAMA

Jego tytuł stanowi skrót angielskiego wyrażenia „Lady Disabled” (Dama Niepełnosprawna). Z inicjatywy Senatora Marka Plury wyróżnienia te są przyznawane od 2002 r. paniom, które pomimo zmagania się z własną niepełnosprawnością wnoszą istotny wkład w różnych obszarach życia.

Konkurs ma swoje edycje powiatowe/miejskie oraz finał wojewódzki. Realizuje on zapisy Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych ONZ, którą ratyfikowała  zarówno Polska jak i Unia Europejska. Zobowiązuje nas ona do podejmowania wszelkich kroków dla zapewnienia kobietom z  niepełnosprawnościami pełnego rozwoju, postępu i umocnienia pozycji  społecznej.

Marek Plura, Przewodniczący Kapituły Lady D. podkreśla: Dzięki laureatkom przekonujemy się, że niepełnosprawność nie może odbierać  kobietom możliwości samorealizacji, poczucia spełnienia się i prawdziwego sukcesu. Niepełnosprawność to dodatkowe wyzwanie, które te wspaniałe dziewczyny pokonują, czasem z trudem, ale zawsze z wielką  pozytywną energią i determinacją. Ich przykład pomaga radzić sobie z  kłopotami i spełniać marzenia nam wszystkim, niezależnie od sprawności i  niepełnosprawności.

Zapraszamy do zgłaszania kandydatek z terenu Województwa Śląskiego w każdej z pięciu konkursowych kategorii: sport, kultura i sztuka, życie społeczne, życie zawodowe oraz dobry start (kategoria dla młodszych pań).

Zgłoszeń należy dokonać do 23 kwietnia 2021 roku wypełniając formularz dostępny na stronie www.plura.pl i przesyłając go na e-mail:
ladyd@plura.pl bądź na adres Biura Senatora Marka Plury ul. Francuska 70
(lok.1101) Katowice 40-028.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki