Emilia Szłapa zdobyła I miejsce w konkursie International Music Competition London

Skrzypaczka Emilia Szłapa z Jaworzna osiąga kolejne międzynarodowe sukcesy. Tym razem to pierwsze miejsce w konkursie International Music Competition London „Grand Prize Virtuoso”. 

REKLAMA

Poniżej kilka słów na temat konkursu od Emilii Szłapy. 

Mimo trudnej sytuacji na świecie trzeba cieszyć się z każdej drobnostki i realizować maksymalnie własne marzenia, plany i cele. W ostatnim artykule wspomniałam o moich sukcesach. Kilka dni temu doszła przesyłka prosto z Londynu. Mój sukces oficjalnie doszedł do Jaworzna. Bardzo cieszę się z wygranej I miejsca w International Music Competition London „Grand Prize Virtuoso”.

Był to konkurs internetowy – na podstawie nagranego pliku audio-video, jury z całego świata wyłania zwycięzców. W tym roku udało mi się być laureatką tego konkursu.
Konkursy internetowe mają to do siebie, że nie są one prostsze niż te „na żywo”. Podczas nagrań chcemy zagrać idealnie i na konkursy zdalne zgłasza się często kilkakrotnie razy więcej uczestników niż na konkursy odbywające się w jednym miejscu – chodzi często o koszta i dojazd-a w takiej formule nagrywamy filmik z własnym wykonaniem i po prostu wysyłamy. Nie trzeba być w określonym miejscu i czasie, co bardzo ułatwia branie udziału w konkursach uczestnikom z różnych krajów, a nawet kontynentów – szczególnie w tych trudnych czasach.
Podczas pandemii wszyscy uczymy się zdalnie. Wszyscy wiemy, że ma to swoje plusy i minusy. Ja skupiam się na plusach i własnym rozwoju. Dla mnie osobiście dobre jest to, że nauka zdalna pozwala rozwinąć swoje własne oczekiwania, na przykład jeśli chodzi o brzmienie danego fragmentu utworu. Ponieważ dostępny sprzęt do zdalnych lekcjach z moim Profesorem Musialskim nie oddaje wszystkich walorów dźwiękowych, muszę często sama szukać interesujących barw mojego instrumentu i uczę się tego intensywniej niż dotychczas. Często nagrywam się, słucham mojego wykonania i sama siebie oceniam. To również jest bardzo pozytywne, bo jak każdy, chcemy dążyć do ideału i często sami dla siebie jesteśmy bardzo krytyczni – to bardzo dobre, ponieważ doskonalimy się ucząc na własnych błędach.
Podsumowując, nie poddaje się, ćwiczę, uczę się i dążę do wyznaczonych przez siebie celów – z radością.

Emilia Szłapa 

Emilia Szłapa

Więcej o konkursie pisaliśmy tutaj:

Sukcesy Emilii Szłapy w nowym roku

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki