REKLAMA

Każdy potrzebuje dobrego odkurzacza. Od lat na rynku dostępne są modele tradycyjne, ale coraz więcej osób zwraca uwagę na nowoczesne sprzęty. Do takich należy odkurzacz pionowy. Ranking przeprowadzony wśród potencjalnych klientów wskazuje, że odkurzacze stojące stają się coraz bardziej popularne. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w odkurzacz pionowy.

Dlaczego nowoczesny odkurzacz pionowy to najlepszy wybór?

Czasami trudno powiedzieć, jaka jest największa zaleta, którą może poszczycić się odkurzacz pionowy. Ranking i opinie innych kupujących są jednak jasne. Użytkownicy cenią przede wszystkim kompaktowe wymiary urządzenia. To zdecydowanie ułatwia przechowywanie go. Odkurzacz taki bez problemu można przechowywać w szafie lub jakimś zakamarku mieszkania.

Jednak najpierw trzeba docenić inną cechę, którą mają odkurzacze pionowe. Opinie klientów jednoznacznie mówią, że sprzątanie za pomocą tych urządzeń jest znacznie łatwiejsze, bo nie potrzeba się schylać. Zatem każdy, kto odkurza tradycyjnymi urządzeniami, a potem miewa dokuczliwe bóle pleców, powinien zacząć korzystać z odkurzaczy stojących. Te nie tylko dają możliwość pracy w pozycji wyprostowanej, bo także niewiele ważą, więc bez większego wysiłku można posprzątać nawet duże mieszkanie czy dom.

Odkurzacze pionowe – opinie nieco mniej pochlebne

Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że odkurzacze pionowe mają mniejszą moc niż te klasyczne, więc mogą sobie nie poradzić chociażby z dywanami shaggi. Niestety mogą one mieć maksymalnie 900 W mocy, bo tak nakazują przepisy unijne. Z kolei modele bezprzewodowe są bardzo wygodne, bo w trakcie sprzątania nie trzeba przełączać kabla zasilającego z gniazdka do gniazdka. Jeśli jednak ma się dużą przestrzeń do posprzątania, to warto pamiętać, że energia zgromadzona w akumulatorze wystarcza zwykle na pracę od 20 do 80 minut w zależności od modelu. Zdarza się więc, że jeśli urządzenie jest nie w pełni naładowane, to trzeba sprzątać „na raty”.

Jaki odkurzacz pionowy wybierać?

To detale decydują o tym, czy sprzęt będzie idealnie odpowiadać oczekiwaniom właściciela. Jeśli odkurzacz ma być używany w niewielkim mieszkaniu, warto wybierać urządzenie ze zbiornikiem na odpady o pojemności od 1,5 do 2 l. Jeśli trzeba odkurzać bardzo duże mieszkanie lub dom, to znacznie lepiej sprawdzi się przynajmniej trzylitrowy pojemnik.

Bardzo ciekawą opcją jest odkurzacz pionowy 2w1. To nic innego, jak możliwość przekształcenia odkurzacza podłogowego w niewielki ręczny sprzęt, który świetnie sprawdzi się przy odkurzaniu szaf, karniszy, a nawet tapicerki. Trzeba też przyznać, że właściciele samochodów bez namysłu powinni postawić na odkurzacz pionowy 2w1, bo wówczas wnętrza ich aut będą mogły być zawsze posprzątane.

Niezwykle ważne jest też wyposażenie dodatkowe. W zestawie powinny znajdować się przede wszystkim różne szczotki. Oprócz tych podstawowych do dywanów i paneli podłogowych, w zestawie powinna znaleźć się też szczotka do mebli, szczelinówka oraz elektroszczotka, która umożliwia dokładne zebranie sierści zwierząt z każdej tapicerki.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ