REKLAMA

Wraz ze wzrostem popularności tematu kryptowalut, na rynku pojawiają się kolejne giełdy oferujące transakcje przy użyciu monet wirtualnych. Pod presją konkurencji giełdy na całym świecie stale się rozwijają, udoskonalając swoje platformy tak, by były szybsze i bardziej przyjazne użytkownikom. Jakie są najlepsze giełdy kryptowalut na świecie? Przedstawiamy trzy najczęściej wybierane platformy.

Binance – wieloletnie doświadczenie

Sama giełda powstała w 2017 roku, jednak jej założyciel – Changpeng Zhao – już wcześniej pracował w zespołach związanych z finansami i kryptowalutami. W 2005 roku założył firmę Fusion Systems, która stworzyła m.in. wysokiej częstotliwości systemy transakcyjne dla brokerów. W 2013 roku Zhao dołączył do zespołu Blockchain.info, jako członek grupy pracującej nad portfelem dedykowanym kryptowalutom. Binance początkowo miał swoją siedzibę w Chinach, jednak po wprowadzonym przez chiński rząd zakazie handlu kryptowalutami, firma została przeniesiona do Japonii. Następnie otwarto biura na Tajwanie i na Malcie. Już w 2018 roku Binance był największą na świecie giełdą kryptowalut z kapitalizacją rynkową o wartości 1,3 miliarda dolarów. 

Binance to nie tylko giełda, ale cały „ekosystem”. Autorzy oferują użytkownikom m.in. Binance Academy, czyli miejsce, w którym mogą znaleźć bezpłatne, jakościowe materiały, tłumaczące zasady działania blockchainów i innych pojęć związanych z kryptowalutami. Binance Labs zajmuje się koordynacją i finansowaniem projektów opartych na technologii blockchain, a Binance Research odpowiada za dostarczanie wysokiej jakości analiz. Firma posiada także własny zdecentralizowany portfel, a nawet oficjalne kanały na Telegramie, dzięki którym cała społeczność może być w stałym kontakcie. Jednak chyba najważniejszym jej wyróżnikiem jest własna kryptowaluta Binance Coin umożliwiająca tańszy, bezprowizyjny handel, innymi kryptowalutami. Giełdę można obsługiwać przez przeglądarkę internetową, program komputerowy, dostępny na systemy Windows, MacOS i Linux, oraz poprzez aplikację na smartfony, działające na systemach Android i iOS. Tak rozbudowana struktura sprawia, że Binance uważany jest za najlepszą giełdę kryptowalut na świecie. 

Więcej informacji na temat giełdy Binance możecie znaleźć w tym artykule:

https://gielda-kryptowaluty.pl/binance/

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie gieldabinance-1024x473.png

Coinbase – bezpieczeństwo i praktyczność

Coinbase narodził się w 2012 roku, a jego twórcami są Brian Armstrong i Fred Ehrsam. Początkowo w zespole znajdował się także Ben Reeves, współzałożyciel Blockchain.info, jednak po kilku miesiącach opuścił skład nowopowstałego projektu. Już w 2014 roku z platformy korzystało milion użytkowników. Obecnie liczba zarejestrowanych i zweryfikowanych użytkowników wynosi ponad 43 miliony.

Jak zaznaczali autorzy, tworząc Coinbase, chcieli, by każdy, niezależnie od miejsca, miał łatwy dostęp do kryptowalut. Celem było stworzenie otwartego systemu finansowego, który nie podlegałby kontroli ze strony żadnego państwa, a jednocześnie umożliwiałby wykonywanie szybkich płatności i powszechny dostęp do usług finansowych. To wszystko ma na celu pomoc w wyrównaniu szans i wyjściu milionów osób z ubóstwa. Mocnymi cechami Coinbase jest przywiązanie szczególnej uwagi do bezpieczeństwa, a także stworzenie prostej w obsłudze platformy, na której mogą działać zarówno początkujący, jak i profesjonaliści. To obecnie największa giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych pod względem wysokości wolumenu obrotów.  

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie gieldakryptowalutcoinbase-1024x521.png

BitFlyer – cały świat w zasięgu ręki

BitFlyer został założony w Japonii w 2014 roku przez tradera, Yuzo Kano. W tym samym czasie działalność skończyła inna japońska giełda kryptowalut – Mt. Gox, która obsługiwała ponad 70% wszystkich transakcji bitcoinowych na świecie.

„BitFlyer to najprostszy i najbezpieczniejszy sposób na kupno i sprzedaż Bitcoin, Ethereum i nie tylko” – tak o giełdzie mówią autorzy. Firma posiada licencję na działanie na terenie całej Europy, Stanów Zjednoczonych i w Japonii. Korzystanie z platformy można rozpocząć już z niewielką kwotą, wynoszącą zaledwie 1 euro. Konto można zasilić wygodnie za pomocą przelewu bankowego lub przez serwis PayPal, możliwe są również zakupy przy użyciu karty kredytowej lub debetowej. Na giełdzie dostępnych jest siedem walut cyfrowych, między innymi Bitcoin, Ethereum i Litecoin. 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 885cf47a-7674-470a-bd24-009bc1a5de71

Podsumowanie

W tym artykule zaprezentowaliśmy wam jedynie 3 najbardziej popularne w Polsce i dla wielu najlepsze giełdy kryptowalut. Oczywiście platform umożliwiających handel i wymianę szyfrowanych walut elektronicznych jest znacznie więcej. Więcej na temat tego jakie są najlepsze giełdy kryptowalut możecie poczytać w tym artykule

https://gielda-kryptowaluty.pl/najlepsze-gieldy-kryptowalut-ranking/

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki