Lekkoatleci na halowych mistrzostwach

fot. Jaworzno - lekka atletyka

Lekkoatleci z Jaworzna nie mogą narzekać na brak zajęć. Pierwszy kwartał roku to dwa jakże ważne starty na halowych mistrzostwach.

REKLAMA

Jeszcze w styczniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska – Spała A.D. 2021. Seniorzy, Juniorzy oraz Juniorzy Młodsi zmagali się w konkurencjach lekkiej atletyki o cenne trofea, nie raz bijąc swoje rekordy życiowe.
Dominik Kosiór w konkursie pchnięcia kulą 6kg zdobył srebro. Alicja Wąsowicz ustanowiła nowy rekord życiowy w biegu na 60m U20 oraz najlepszy wynik w sezonie na 200m. Karolina Rysak ustanowiła nowy rekord życiowy (7,95s) i awansowała do finału biegu 60m U20, zajmując 5. miejsce. W biegu na 200m Rysiak także ustanowiła rekord życiowy i zajęła 5 miejsce. Adrianna Olechno, awansując do finału 60m S, zajęła 4. miejsce z nowym rekordem życiowym (7,88s). W biegu na 200m uplasowała się tuż za podium, również ustanawiając swój rekord. Julia Frąckowiak ustanowiła nową „życiówkę” w biegu na 60m oraz w skoku w dal, w którym zwyciężyła w kategorii Seniorek. Piotr Kuzak, awansując do finału 60m seniorów, zajął 5. miejsce, zdobywając swój najlepszy czas. Niestety Kuzak został zdyskwalifikowany po biegu na 200m. Powodem było nadepnięcie na linie startową. Paulina Gaj, startująca w biegu na 800m S, stanęła na najniższym miejscu podium.

PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu przypadły na 20 i 21 lutego. Tutaj nie mogło zabraknąć zawodników MCKiS Jaworzno. Tyszanka Julia Frąckowiak, startująca w konkurencji skoku w dal, zajęła ostatecznie 11 miejsce (5 wśród U23). Paulina Gaj tym razem pobiegła na dystansie 3000m, zajmując 13. pozycję. Niestety sprinterzy Olechno, Kuzak nie zakwalifikowali się do mistrzostw, brakło niewiele.

iw/jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki