LITERACKA NAGRODA DLA UCZENNICY I LO.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie chętnie uczestniczą w konkursach, pozwalających zaprezentować ich wiedzę i talenty. Do prestiżowych humanistycznych zmagań należy Ogólnopolski Konkurs Literacki ,,Pawie Pióro’’, którego XIX edycja została rozstrzygnięta w ostatnich dniach marca. Wśród laureatów znalazła się Amelia Woszczyna wyróżniona za recenzję książki Tomasza Jastruna Opiłki i okruszki.

REKLAMA

Amelia Woszczyna w dojrzały , przenikliwy sposób omówiła utwór znanego pisarza. W swojej prezentacji zwróciła uwagę na opisy czasów komunizmu i stanu wojennego, wartościowe dla młodego czytelnika ,który atmosferę minionych lat zna jedynie z podręczników historii. Uczennica I LO dostrzegła we wspomnieniach Tomasza Jastruna poetycki zapis emocji, doświadczanych przez człowieka poszukującego,, okruszków’’ szczęścia, a jednocześnie zranionego przez niedostrzegalne życiowe ,,opiłki’’.

Jury Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Pawie Pióro’’ doceniło świetny język i styl wypowiedzi młodej autorki, która –podobnie jak inni laureaci Konkursu-wybrała do zrecenzowania utwór, wykraczający swoją oryginalnością poza schemat znany z kanonu szkolnych lektur.

P.D.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki