REKLAMA

W przypadku osób zmagających się z różnego typu wadami zgryzu, konieczne jest rozpoczęcie leczenia ortodontycznego. Innowacyjną, cieszącą się coraz większą popularnością metodą prostowania zębów jest Invisalign. Wspomniana metoda stanowi doskonałą alternatywę dla standardowych aparatów na zęby. Na czym dokładnie polega wspomniana metoda i jak przebiega leczenie? Zachęcamy do lektury!

Invisalign – co to?

Invisalign to nowoczesna metoda prostowania zębów. Wykorzystywane są tutaj specjalne, przezroczyste nakładki. Nakładki, nazywane także szynami, przygotowywane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Wśród największych zalet nakładek wymienić możemy takie, jak:

  • Wysoka estetyka ‒ nakładki są niewidoczne i nie wpływają negatywnie na estetykę uśmiechu.
  • Bezproblemowe zakładanie i zdejmowanie ‒ pacjent, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, na przykład w czasie spożywania posiłków lub mycia zębów, może bez problemów zakładać i zdejmować nakładki.
  • Bezproblemowe czyszczenie ‒ nakładki są całkowicie bezproblemowe w czyszczeniu.

Invisalign – jak przebiega leczenie?

Jak przebiega leczenie z wykorzystaniem nakładek Invisalign? Krok pierwszy to oczywiście konsultacja, podczas której specjalista sprawdza stan uzębienia pacjenta, omawia przebieg zabiegu i odpowiada na wszelkie pytania.

  • Po zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia wykonywane są skany cyfrowe oraz wyciski urządzenia.
  • Następnie przygotowywane są nakładki.
  • Pacjent zabiera nakładki do domu i codziennie zakłada.
  • Szyny należy wymieniać co około 1-2 tygodnie.
  • Co około 6-8 tygodni przeprowadzane są wizyty kontrolne.
  • Po zakończeniu leczenia konieczne jest stosowanie aparatu retencyjnego.

Całkowity czas leczenia zależy od konkretnego pacjenta oraz stopnia zaawansowania wady.

System Invisalign – Dental Nobile w Piasecznie pod Warszawą

Leczenie z wykorzystaniem nakładek Invisalign oferuje między innymi klinika stomatologiczna Dental Nobile. Klinika zlokalizowana jest w Piasecznie pod Warszawą. Oprócz leczenia ortodontycznego klinika zapewnia specjalistyczną pomoc wielu specjalistów, między innymi stomatologów, stomatologów dziecięcych, periodontologów, chirurgów stomatologicznych i innych specjalistów.

Podsumowanie

Invisalign to innowacyjna metoda korygowania wad zgryzu. W procesie leczenia wykorzystywane są specjalne, przezroczyste nakładki ‒ szyny. Szyny są praktycznie niewidoczne i bardzo komfortowe w noszeniu – można je bez problemu zakładać, zdejmować, czyścić. Omawiana metoda cieszy się coraz większą popularnością.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki