REKLAMA

Leczenia kanałowego obawia się wielu pacjentów. Jednak tak naprawdę nie ma się czego bać. Za pomocą nowoczesnych narzędzi i materiałów używanych w prywatnych gabinetach stomatologicznych można uzyskać doskonałe efekty – nawet podczas jednej wizyty!

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe, czyli dokładnie endodontyczne, jest rodzajem procedury stomatologicznej, która odnosi się do leczenia wnętrza zęba – jego miazgi. To dziedzina zaliczana do stomatologii zachowawczej.

Kiedyś ząb, który był mocno zniszczony, trzeba było wyrwać. Teraz nie jest to już konieczne, ponieważ dzięki technice leczenia endodontycznego można go zachować i dzięki temu korzystać z niego na wiele kolejnych lat – niekiedy nawet na całe życie.

Wskazania do wykonania leczenia endodontycznego:

  • znacznie rozwinięta próchnica zębów

  • martwica zęba

  • zgorzel zębowa

  • urazy zębów – złamania, wybicia

  • przed założeniem protezy zębowej – korony, mostka protetycznego

 

Gdzie prowadzi się leczenie kanałowe?

Endodoncja jest dostępna zarówno na NFZ, jak i w prywatnych gabinetach stomatologicznych. Gdzie warto się udać?

Większość pacjentów za leczenie endodontyczne płaci z własnej kieszeni. Dlaczego? Wynika to głównie z faktu, że w ramach NFZ leczenie kanałowe jest znacznie ograniczone. Fundusz refunduje jedynie leczenie zębów od „3” do „3”, dlatego wtedy, gdy leczenie to dotyczy zębów przedtrzonowych, trzonowych, na NFZ można tylko je usunąć.

Gdy potrzebny jest dobry dentysta Gliwice mają wiele gabinetów prywatnych, w których można otrzymać fachową obsługę. Warto zdecydować się na ten, który dysponuje nowoczesnym zapleczem i cieszy się dużym uznaniem wśród swoich pacjentów. W podjęciu decyzji mogą pomóc dostępne w internecie opinie.

 

Leczenie kanałowe nowoczesnymi metodami

W gabinetach prywatnych można skorzystać z kompleksowego leczenia kanałowego wszystkich zębów. Placówki dysponują nowoczesnym zapleczem, dzięki którym mogą zapewnić pacjentom nie tylko skuteczne, ale też komfortowe, bezbolesne leczenie.

Dobre gabinety prywatne oferują swoim klientom:

  • leczenie kanałowe pod mikroskopem – wyróżnia się najwyższą skutecznością, ponieważ stomatolog pracuje wtedy na powiększonym obrazie leczonego miejsca

  • leczenie z użyciem endometrów – to urządzenia mierzące głębokość kanałów zębowych

  • skuteczne znieczulenia – nie tylko standardowe znieczulenia, ale także znieczulenia komputerowe, gaz rozweselający, a także leczenie kanałowe pod narkozą, czyli w znieczuleniu ogólnym

  • leczenie kanałowe podczas jednej wizyty – wtedy wszystkie czynności prowadzone są od razu, dlatego pacjent nie musi udawać się do gabinetu kilkukrotnie

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement