Prawdopodobnie nieudzielenie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych było przyczyną wypadku z udziałem mężczyzny, który poruszał się na hulajnodze elektrycznej. 

REKLAMA

Do zdarzenia doszło około godziny 18:00 na przejściu dla pieszych w okolicy galerii handlowej w centrum Jaworzna. Kierujący samochodem osobowym prawdopodobnie nie zauważył mężczyzny, który wjechał na przejście po przeciwnej stronie jezdni i uderzył w niego, odrzucając na kilka metrów. Starszy mężczyzna uderzył w krawężnik. Poszkodowanemu pierwszej pomocy udzielili przechodnie. Według ich relacji mężczyzna był przytomny, reagował na pytania. Na miejscu pojawiły się służby ratownicze oraz policja.

Więcej na temat zdarzenia postaramy się poinformować państwa w najbliższym czasie.

Mamy najświeższe informacje.

Stan poszkodowanego określany jest jako ciężki. Kierujący samochodem w chwili zdarzenia był trzeźwy.

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE

    • Na przejściu dla pieszych pierwszeństwo mają tylko piesi. Nawet jeśli jechał nie po przejściu, tylko po przejeździe rowerowym obok to tam z kolei pierwszeństwo mają tylko rowerzyści, a nie hulajnogiści. Tak że tutaj przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa na przejściu kierowcy.

  1. @user1 wedle obowiązujących przepisów osoby poruszające się na hulajnodze traktowani są jak piesi, więc mężczyzna jak najbardziej miał pierwszeństwo będąc na przejściu. Inna sprawą jest, czy było to wtargnięcie czy nie.