Już 8 marca obchodzić będziemy Dzień Kobiet. Jaworznickie firmy przedstawiają propozycje prezentów z tej okazji.

Wizyta w Centrum Dietetycznym Activ Diet

REKLAMA

Już 8 marca obchodzić będziemy Dzień Kobiet. Jaworznickie firmy przedstawiają propozycje prezentów z tej okazji.

Wizyta w Centrum Dietetycznym Activ Diet

Dietetyk Bogusława Zagórska

Walka z nadwagą i otyłością to nie tylko zabieganie o ładną sylwetkę, idzie przede wszystkim o dobre zdrowie. O odchudzaniu rozmawiamy z dietetyczką Bogusławą Zagórską. 

Czy istnieje uniwersalny mechanizm odchudzania taki, który pojawia się w każdej diecie?

Tak. We wszystkich zdrowo zbilansowanych dietach powinno być zawsze 5 zdrowych posiłków zakładając, że jest co najmniej 5 godzin snu i przede wszystkim odpowiednie nawodnienie organizmu , każdy klient pije pod swoje kilogramy i są to wartości od 2l – nawet do 5 l dziennie.

Jak odchudzać się bezpiecznie? 

Musi być przede wszystkim zdrowa, zbilansowana dieta bogata w białka, tłuszcze i węglowodany. Taką dietę tworzymy naszym klientom. Teraz przez pandemię COVID – 19 i brak ruchu dużo dorosłych i dzieci przytyło. Osoby sięgają po różne diety cud, po których przychodzą do nas klienci ze skutkami ubocznymi takich diet: zapalenia nerek, omdlenia, ostre biegunki, ostre zaparcia, wypadanie włosów, wycieńczenie organizmu oraz złe wyniki badań, a wystarczy tylko jeść 5 zdrowo zbilansowanych posiłków i pić pod swoje kilogramy oraz zrobić wyniki badań, bo może otyłość jest przez złe wyniki badań.

Co po diecie, jak utrzymać prawidłową wagę?

Klient też musi zmienić w większości złe nawyki żywieniowe. Człowiek jest tylko człowiekiem, nasza kuchnia polska jest tłusta, do tego dochodzą święta, imprezy. Każdemu mówię, że nie sztuką jest przyjść z nowym rokiem po świętach i skończyć przed wakacjami. Osoby nie wiedzą, że sztywno co kwartał na nas czeka tzw. jo-jo ( Święta Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocne i wakacje). Naszych klientów uczymy jak mają zachować się na imprezach i co mają jeść, aby walczyć chociaż o utrzymanie wagi w ciężkim dla nas okresie imprezowym. Kto się trzyma naszych wskazówek nie ma efektu jo-jo. Ale czy ktoś odchudza się pierwszy, czy dziesiąty raz to dla własnego zdrowia, kondycji i dłuższego życia zawsze opłaca się wracać do odchudzania.

 

 

 

Gadżety z Textilgraph

 

 

Voucher do salonu fryzjerskiego Beaty Kirker

 

 

Wizyta w gabinecie podologicznym Ewy Legutko

 

– Atrybutów kobiecości jest wiele. Kwestia gustu. Dla podologa piękno kobiety to zdrowe i zadbane stopy. Prowadzę gabinet podologiczny – mówi podolog Ewa Legutko. – Stopy dla mnie i kobiet są bardzo ważne. To część ciała postrzegana intymnie. Skrywane w przyciasnych butach, obarczone problemami, dają objawy dyskomfortu i bólu. Kobieta nie czuje się szczęśliwą. 

Kobiece stopy mają różne kształty. Egipska smukła i delikatna. Grecka w kształcie prostokąta z daszkiem. Rzymska mocna, solidna, kwadratowa. W stopie egipskiej paluch jest dłuższy od pozostałych. Palce od II do V maleją w linii prostej. Przeciążenia występują w śródstopiu i na paluchu. Rozwija się halluks, tworzą się modzele i podkurczone palce. Ta stopa nie lubi dużo chodzić i biegać. Buty  nie zwężane i na niskim obcasie.

W stopie greckiej najdłuższy jest palec drugi. Narażony na przeciążenia i tworzenie się odcisków. Czasami dokucza tzw. nerwiak Mortona i sprawia ból. Rozwija się halluks. Palec drugi ustawia się młotkowato. Podstawa to wygodne buty, ćwiczenia fizjoterapeutyczne, odciążenia i wkładki ortopedyczne. Pomoże podolog i fizjoterapeuta.

Stopa rzymska, rzadko spotykana. Brak problemów pod warunkiem że nosimy buty o odpowiedniej tęgości. Dobrze znosi przeciążenia. Stworzona do długich marszów i biegów. Tylko 10% ludzi ją posiada.

Dbajmy o swoje stopy. Estetyczny wygląd poprawi samopoczucie, doda poczucie pewności siebie.  Kobieta poczuje się piękną. W gabinecie podologicznym przywracamy stopom optymalne funkcjonowanie, usuwamy objawy przeciążeniowe i wdrażamy odpowiednią pielęgnację.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie legutko-1024x427.jpg

Bielizna z salonu Triumph

Wizyta w gabinecie Stomatologicznym Tatiany Jamróz-Szłapy

https://jaw.pl/2021/03/swiatowy-dzien-dentysty-gabinet-stomatologiczny-tatiany-jamroz-szlapy-zaprasza/

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki