REKLAMA

Jesteś osobą ceniącą sobie dobrą zabawę? Lubisz pić alkohol i często imprezować, ale nie wiesz jak sobie poradzić ze skutkami ubocznymi, czyli potocznie zwanym „kacem”. Nie przejmuj się istnieje wiele sposobów, aby zapobiec negatywnemu samopoczuciu, jednakże warto o tym pomyśleć już przed imprezą, wtedy będzie lepszy efekt, jak powszechnie wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jakie sposoby na kaca są najskuteczniejsze?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie do dziś i szuka odpowiednich środków, które będą akurat działały na ich organizm, warto znać różne sposoby, ponieważ pijąc alkohol nie zdajemy sobie sprawy jak nasze ciało zareaguje i jakie będą objawy kaca. Zacznijmy od sposobów na kaca przed wyjściem z domu i przed spożyciem alkoholu, jednym z nich jest wypoczynek, nie zdajemy sobie sprawy jak nasze ciało nam podziękuję na następny dzień, gdy będzie wypoczęte i zrelaksowane, lepiej zareaguje na spożyty alkohol i może zmniejszyć objawy kaca, na czym nam bardzo zależy. Kolejną opcją jest zjedzenie czegoś tłustego, spowoduje to zmniejszenie wchłaniania alkoholu i ochroni nasz żołądek, dobrym pomysłem jest także ugotowanie kwaśnej zupy takiej jak: ogórkowa, żurek, dostarczona witamina C w postaci posiłku również wspomaga rekonwalescencję po alkoholu. Popularnym sposobem jest po prostu wzięcie witamin w tabletkach albo skorzystanie z powszechnie dostępnych leków na kaca tzw. „2KC” są one do kupienia w aptece, a czasami także na stacjach benzynowych. Jeszcze ważnym aspektem jest ograniczenie palenia, gdyż nikotyna może wzmagać aktywność alkoholu.

A co robić w przypadku, gdy jest już za późno i dopiero na imprezie zorientowałeś się, że nie zamierzasz spędzić następnego dnia na łóżku albo w toalecie? Spokojnie, istnieją jeszcze sposoby, które możesz zastosować podczas trwania spotkania towarzyskiego. Główną zasadą jest nie mieszanie trunków, czyli drink kamikaze popijany winem nie będzie dobrym pomysłem, jak już zamierzasz pić to lepiej zostań przy alkoholu jednego rodzaju, zmniejszy to bóle głowy następnego dnia. Faktem jest, iż jasne alkohole są znacznie lepszym wyborem, ponieważ pijąc ciemne dostarczysz organizmowi więcej kongenerów, powodujących kaca, kolejną zasadą jest, abyś pił świadomie czyli robił przerwy, tym samym pozwalając organizmowi na wchłonięcie się dotychczas spożytego alkoholu. Sposobem, który także może pomóc jest nie picie alkoholu wraz z gazowanymi napojami, ponieważ zawarty w nich dwutlenek węgla sprawia, że szybciej wchłaniamy trunek, więc warto zmienić upodobania na soki lub jakieś inne napoje niegazowane, bardzo dobrym pomysłem jest wypicie dużej ilości wody przed snem, jak wiemy organizm człowieka w głównej mierze składa się z wody, więc w tym przypadku woda pomoże pozbyć się toksycznych substancji i wpłynie na Twoje samopoczucie. Jest jeszcze jedna z opcji, myślę, że najlepsza – picie drinków bezalkoholowych, wtedy żaden kac nie jest Ci straszny, przetańczysz całą noc, a następnego dnia będziesz czuł się jak nowo narodzony, wybór zależy już od Ciebie i Twoich osobistych preferencji!

Jakie mogą być objawy kaca?

To już zależy od tego, co dokładnie spożyjemy danej nocy i jak zabezpieczymy się przed kacem, warto dodać, że aby mieć złe samopoczucie nie trzeba się upić, wystarczy spożyć kilka mocniejszych drinków – cosmopolitan drink czy najpopularniejsze mojito, mimo lekkiej nazwy i ładnego wyglądu sprawią, że rano nie będziesz wiedział gdzie jesteś. Wśród najczęstszych objawów możemy wymienić zmęczenie, bóle głowy, brak chęci do działania, brak apetytu, a niektórych przypadkach nawet wymioty, nie brzmi to zbyt ciekawie co? Ale już poznałeś najpopularniejsze i sprawdzone sposoby na kaca, więc wiesz w jaki sposób się chronić, alkohol ma szkodliwy wpływ na ludzki organizm, lecz wszystko jest dla ludzi i raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Baw się z głową, pij świadomie, sprawdź jakie sposoby najlepiej wpływają na Twój organizm, a na pewno nie pożałujesz, będziesz tylko cieszył się, że udało Ci się zapobiec negatywnym skutkom i rano z dobrą energią zaczniesz dzień!

Więcej sposobów na kaca oraz na złe samopoczucie przeczytasz na PoProstuZdrowo.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement

1 KOMENTARZ