W dniach 19 – 21 marca odbył się XIV Ogólnopolski Zlot Orlików Strzeleckich w Siedlcach.

REKLAMA

W zawodach wystartowali młodzicy i juniorzy młodsi z wielu województw. Jaworznickie towarzystwo Strzeleckie reprezentowały: w pistolecie Antonina Surmacz i karabinie Natalia Żak. Był to debiut naszych reprezentantek w tak ważnej imprezie strzeleckiej. Zawodniczki spisały się świetnie.Spokój i precyzja….

Tosia Surmacz była najmłodszą uczestniczką w tych zawodach (13 lat), a ze stoickim spokojem pokonała koleżanki z klubów liczących się w polskim strzelectwie, takie jak Zawisza Bydgoszcz czy Kaliber Białystok. W trakcie tego maratonu strzeleckiego zawodnicy odbyli dwa strzelania eliminacyjne, które naszej Tosi dały prawo do walki w finale. Ostatecznie nasza pistoleciarka uplasowała się na III miejscu.Młodzież strzela w sieci…?

Dodatkowo co roku na Zlocie Orlików ma miejsce finał „Strzelania w Sieci” (korespondencyjne eliminacje), w którym Antonina zdobyła również brązowy medal. Natalii trochę zabrakło do finału, ale na tak poważnych zawodach wyrównała swój rekord życiowy i zebrała sporo cennych doświadczeń startowych.

Co nas nie zabije to nas wzmocni…

Bardzo się cieszę, że pomimo trudnych warunków treningowych i braku dostępu do strzelnicy z prawdziwego zdarzenia młodzież z JTS Jaworzno zaczyna być widoczna na strzeleckich zawodach ogólnopolskich. Nigdy nie narzekają, systematycznie trenują i ze strzeleckim spokojem czekają na efekty swojej pracy. – Anna Boba, trener.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki