Urząd uruchomił: Jaworznicki Portal Mieszkańca

REKLAMA

Chcesz mieć dostęp do informacji na temat swoich gminnych płatności bez wychodzenia z domu i kontaktowania się z urzędem? Kolejny rok mieszkańcy mogą skorzystać z usługi ułatwiającej regulowanie należności z gminą. Portal Mieszkańca to nie tylko przystępna baza wiedzy o podatkach i opłatach lokalnych, ale także alternatywna forma komunikacji z urzędem. Z platformy korzysta prawie 400 mieszkańców.

Warunkiem korzystania z portalu jest złożenie wniosku zamieszczonego na ePUAP-ie o konto na platformie eUrzędu. Następnie pracownicy Urzędu Miejskiego w terminie do 14 dni zweryfikują podane informacje, a wnioskodawca otrzyma dostęp do konta na platformie eUrzędu.

Po otrzymaniu na ePUAP-ie informacji z Urzędu Miejskiego o uruchomieniu konta, mieszkaniec będzie mógł sprawdzić wysokość lokalnych podatków, swoje zobowiązania i płatności. Zaletą tego systemu jest możliwość wykonania opłaty online, podobnie jak podczas internetowych zakupów. W chwili dokonania płatności mieszkaniec otrzyma na adres mailowy informację o wszczęciu procedury przekazania pieniędzy na rzecz Gminy. Informacja o dokonanej płatności na portalu będzie dostępna w momencie zaksięgowania kwoty na koncie Urzędu Miejskiego. Uwaga: za przelewy dokonywane poprzez platformę doliczana jest kwota 0,59 zł brutto prowizji, którą pobiera Krajowa Izba Rozliczeniowa.

– Każdy podatnik może mieć swoje konto na platformie eUrzędu (Portalu Mieszkańca). Jest to platforma internetowa, która stanowi kolejne narzędzie do komunikacji elektronicznej mieszkańca z urzędem – tłumaczy Magdalena Mistarz, naczelnik Wydziału Budżetowo -Finansowego Urzędu Miejskiego w Jaworznie. – Jest to źródło informacji na temat stanu zobowiązań poszczególnych podatków i opłat wnoszonych do gminy: podatku od nieruchomości od środków transportowych, rolnego, leśnego użytkowania wieczystego, dzierżawy oraz odsetek od zaległości i innych.

Chcesz już teraz korzystać z portalu? Wystarczy, że złożysz wniosek przez ePUAP, by móc kontrolować swoje płatności wobec gminy, bez konieczności wizyty w urzędzie!

Portal Mieszkańca zapewnia kompleksowo wgląd w zobowiązania z tytułu m.in. wieczystego użytkowania nieruchomości Gminy i Skarbu Państwa, dzierżaw, podatku od nieruchomości i środków transportowych, mandatów wystawianych przez Straż Miejską oraz opłat za wywóz odpadów komunalnych.

JEŚLI POSIADASZ JUŻ PROFIL ZAUFANY LUB PODPIS ELEKTRONICZNY TO:

 1. Wejdź na stronę  https://eurzad.um.jaworzno.pl i wybierz „Wniosek o konto na platformie eUrząd”.
 2. Po kliknięciu linku, zostaniesz przekierowany na stronę ePUAP. Zaloguj się tam i złóż wniosek o „Dostęp do systemu teleinformatycznego„.
 3. Kliknij „Załatw sprawę” i wybierz odpowiedni formularz – tu: „Wniosek o konto na platformie eUrząd”, a następnie kliknij w link „Przejdź do formularza”.
 4. Uzupełnij formularz i prześlij go automatycznie do Urzędu Miejskiego w Jaworznie klikając „Zapisz”.
 5. W ciągu 14 dni od daty złożenia wniosku Twoje konto na eurzad.um.jaworzno.pl będzie aktywowane. Informację o jego aktywacji otrzymasz na skrzynkę platformy e-PUAP.

JEŚLI NIE POSIADASZ PROFILU ZAUFANEGO TO NAJPIERW:

 1. Złóż wniosek o profil zaufany na pz.gov.pl (e-PUAP).
 2. Potwierdź dane osobowe online przez swój Bank lub osobiście w jednej z instytucji na terenie miasta (niezbędny jest dowód osobisty):
 • Urząd Miejski w Jaworznie (Budynek „A”), ul. Grunwaldzka 33, pok. 26;
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 274;
 • Urząd Skarbowy w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 274.

Chcesz uzyskać więcej informacji – wejdź na stronę eurzad.um.jaworzno.pl lub zadzwoń, a pomożemy w procedurze rejestracji na Portalu Mieszkańca.

Kontakt:

 • Wydział Budżetowo-Finansowy tel. (32) 61 81 686 lub (32) 61 81 648.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki