W sobotę 6 marca LKS Zgoda Byczyna rozegrała kolejny mecz kontrolny przed rundą wiosenną. Tym razem rywalem jaworznickiej drużyny był czwarto-ligowy LKS Jawiszowice, którzy bez problemu poradził sobie z gospodarzem spotkania.

REKLAMA

To kolejny mecz, w którym brakuje rywala na tym samym poziomie ligowym, a to ze względu na powstałe zamieszanie związane z obostrzeniami. Drużyny z ligi okręgowej odwołują spotkania i pozostało grać z A klasą albo z IV ligą. Trudno powiedzieć, w jakiej obecnie formie jest drużyna prowadzona przez Łukasza Jagodę, bo albo wysoko przegrywa z wyżej notowanymi rywalami, albo wysoko wygrywa z niższą ligą, choć i tutaj zdarzył się jeden wypadek przy pracy.

Według zasady „jak się uczyć to od lepszych” zespół z Byczyny mógł w sobotnim spotkaniu poszerzać swoją wiedzę, mogłoby się wydawać, w nieskończoność. Nie zaczęło się najgorzej. Niedługo po pierwszym gwizdku stuprocentową sytuację miał Łukasz Przebindowski, który będąc sam na sam z golkiperem rywali, nie wykorzystał sytuacji, a piłka wylądowała w rękach bramkarza. Takie sytuacje mszczą się zazwyczaj i tutaj nie było inaczej. W 15. minucie dośrodkowanie z narożnika boiska przyjął na głowę zawodnik Jawiszowic i skierował piłkę do siatki. Broniący bramki Grzegorz Ryszka miał naprawdę kilka dobrych interwencji, ale w sumie piłkę z bramki musiał wyciągać aż 8 razy. Piłkarze Zgody przegrywali na każdym metrze boiska, ale przede wszystkim przegrywali pod swoją bramką, tworząc lukę i okazję do strzału przeciwnikom. W drugiej połowie jedyną sensowną akcję gospodarzy, w której zagrali szybko i kombinacyjnie, rozpoczął Przebindowski. Piłka wędrowała od nogi do nogi, a atak zakończył strzałem Oskar Szczurek. Piłka niestety tylko zatrzepotała słupkiem bramki. Honorowego gola dla Zgody w 82. minucie strzelił Marek Zieliński, tym samym w końcówce meczu podniósł nieco morale kolegów z drużyny.

Nowi zawodnicy, nowe ustawienia. Co pokarze Zgoda na wiosnę? Już 20 marca ma ruszyć liga okręgowa.

LKS Zgoda Byczyna – LKS Jawiszowice 1:8
Zieliński 82′

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement