W związku ze znacznym przyrostem liczby zakażeń i zgonów osób zakażonych koronawirusem w Jaworznie, prezydent Paweł Silbert wydał specjalny komunikat adresowany do mieszkańców miasta.

REKLAMA

Komunikat prezydenta Silberta:

Szanowni Państwo,
trwa trzecia, bardzo niekorzystna fala pandemii. Kolejny raz mamy możliwość boleśnie przekonać się jak nierozsądne jest niestosowanie się do zaleceń opracowanych przez specjalistów epidemiologów.
W naszym mieście mamy aktualnie wysoki przyrost zachorowań i zgonów będących następstwem COVID-19. Przed nami najprawdopodobniej bardzo trudne tygodnie, a może miesiące.
Nalegam i proszę byście Państwo bezwzględnie stosowali się do wyznaczonych standardów zachowań i codziennego postępowania. Proponowane obecnie i kolejne obostrzenia mają na celu uratowanie jak największej liczby ludzi – nas samych, naszych bliskich i znajomych.
Z szacunku dla zdrowia i życia innych ludzi przestrzegajmy reżimu sanitarnego i miejmy zaufanie wobec tych, za którymi stoją ugruntowana wiedza, doświadczenia i rzetelne, potwierdzone informacje. Korzystajmy wyłącznie z oficjalnych kanałów informacji o pandemii, stosujmy się do zaleceń.
Proszę, nie dawajcie wiary tym, którzy wbrew faktom nadal lekceważą to co się wokół nas dzieje – choruje i umiera coraz więcej ludzi wokół nas. Od średniowiecza ludzie doskonale wiedzą, że najlepszym sposobem na wygaszanie epidemii i pandemii jest izolacja społeczna oraz korzystanie ze sprawdzonych i zweryfikowanych sposobów leczenia. Skutecznym sposobem na wyhamowanie epidemii są powszechne szczepienia. Dlatego w mieście powstaną nowe punkty do masowego szczepienia – tylko tak jesteśmy w stanie osiągnąć populacyjną odporność i próbować wrócić do normalnego życia.
Spróbujmy przetrwać ten trudny czas w komplecie – tak byśmy wszyscy, bez trwałego uszczerbku, mogli za jakiś czas powiedzieć, że wygraliśmy z podstępnym wirusem.
Dbajmy o siebie, pomagajmy tym, którzy są w potrzebie i wytrwajmy!

źródło: Paweł Silbert FB

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki