Rodzice i przyjaciele Małgorzaty Mańki walczą o przywrócenie 19-latce sprawności. Aby dziewczyna mogła wrócić do zdrowia, potrzebne są pieniądze na kosztowną i długą rehabilitację.

REKLAMA

Małgosia pochodzi z Mysłowic, jednak związana jest z Jaworznem – uczyła się w tutejszym III LO.

W święta Bożego Narodzenia Gosia przegrała codzienną walkę z depresją; Już od kilku lat zmagała się z chorobami psychicznymi związanymi z ogromnym i niezrozumiałym dla zdrowych ludzi, bólem egzystencjalnym, który męczył Ją każdego dnia; Mimo podjęcia terapii nie poradziła sobie z nim i targnęła się na własne życie – czytamy na facebookowej grupie poświęconej Małgosi.

W wyniku długotrwałego niedotlenienia mózgu 19-letnia Małgosia przez ponad miesiąc była nieprzytomna. – Wyniki badań przynosiły potworne wiadomości. Zmiany w mózgu są ogromne. Iskierkę nadziei dawało to, że Gosia jest młoda, jednak wyniki kolejnych badań, dzień po dniu tę nadzieję bezlitośnie odbierały – mówi mama dziewczyny, Natalia.

Po ponad miesiącu dziewczyna otworzyła oczy, odłączono ją od respiratora i innych urządzeń. Wciąż jednak nie było z Gosią kontaktu. – Niedługo potem doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Gosię reanimowano! Została wówczas przewieziona na Oddział Chorób Wewnętrznych. I tu zdarzył się prawdziwy cud. Obudziła się! Okazało się, że słyszy, rozumie, współpracuje podczas czynności pielęgnacyjnych. Każdy kolejny dzień przynosił jakiś niewielki postęp, a najpiękniejsze słowa, jakie odczytałam z ruchu warg to „ja ciebie też mamo”. Gosia próbuje mówić, zaczęła jeść, kojarzy fakty z dawniejszej przeszłości i bliskiej. To przełom, który daje nadzieję, a ja znów czuję, że życie ma sens – opisuje pani Natalia, która apel o pomoc zamieściła w portalu siepomaga.pl. – To, co może nam teraz stanąć na drodze to pieniądze. Gosia jest w tej chwili osobą leżącą. Wciąż też nie wiemy wszystkiego o tym, jak bardzo uszkodzony jest mózg i na jakie funkcje może wpływać. Lekarze jednak wreszcie dają nam nadzieję na Jej powrót do zdrowia i sprawności. Jedyną szansą na to jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Będziemy o Gosię walczyć z całych sił, ja, moi bliscy  i przyjaciele. Nie udźwigniemy jednak wszystkich kosztów, szczególnie że według polskiego systemu wsparcia, jako rodzice pracujący, jesteśmy zbyt bogaci, żeby jakakolwiek pomoc przysługiwała naszej rodzinie. A Gosia, uciekającym przez dziurkę po rurce w tchawicy głosem, mówi, że chce żyć. Nareszcie chce żyć!

Rodzice i bliscy Małgosi proszą o pomoc finansową na pokrycie kosztów rehabilitacji. Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Gosi można przekazać też 1 proc. podatku:

NUMER KRS: 0000396361
CEL SZCZEGÓŁOWY: 0121574 Małgorzata

Na Facebooku powstała także grupa, w której można wystawić na licytację i kupić różne przedmioty i usługi. Cały dochód zostanie przekazany na rehabilitację Małgosi.

Fot. siepomaga.pl

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki