REKLAMA

Krążą opinie, że na włosy należy oddziaływać zewnętrznie. Aby uzyskać poprawę stanu włosów należy przede wszystkim działać od zewnątrz, czyli stosować właściwe kosmetyki, odżywki, a nawet specjalistyczne zabiegi w salonach kosmetycznych. Większość osób na za sobą stosowanie różnego rodzaju odżywek i metody na włosy i wiemy, że trudno jest dobrać skuteczny sposób. Kosmetyki i odżywki należy dobierać do typu włosów i skóry głowy, gdyż mogą okazać się nieskuteczne lub nawet wywołać skutki uboczne. Na włosy dobrze działa szczotkowanie i masaż głowy, które pobudzają krążenie i odżywiają cebulki włosowe.

Domowe kuracje na włosy nie zawsze są skuteczne. Lepszym rozwiązaniem są profesjonalne zabiegi na włosy, stosowane w salonach kosmetycznych. Zabiegi te nie są bardzo kosztowne, jednak należy zastosować serię i ponawiać zabiegi.

Działanie zewnętrzne jest jednak połowiczne, gdyż na włosy oddziaływuje stan całego organizmu, a przede wszystkim niedobory witamin i składników mineralnych. Dlatego też dostarczenie organizmowi odpowiednich składników odżywczych, poprawi także włosy. Jeśli problemem jest zły stan skóry, paznokci i włosów, warto wybierać preparaty na włosy, które mają dobre opinie.

Analiza problemu wskazuje, że na poprawę stanu włosów najbardziej wpływają witaminy E, C, A oraz witaminy z grupy B. Ponadto włosom potrzeby jest cynk, miedź i selen. Na co zwrócić uwagę wybierając preparaty na włosy i paznokcie. Kryteria, jakimi warto się kierować i jakie wskazują na wysokiej jakości składniki, to przede wszystkim czysty skład, standaryzowane ekstrakty oraz składniki opatentowane.

Aby uzyskać patent, każda substancja musi przejść dodatkowe badania kliniczne, które potwierdzają jej działanie. Dlatego też, w przypadku ekstraktów opatentowanych, mamy większą pewność, że są skuteczne. Preparat na włosy Look Up, marki Grinday zawiera aż 3 opatentowane składniki EVNolMax™, BioPerine®, Selen – Selenium SeLECT®. EVNolMax™ stanowi mieszankę tokotrienoli/tokoferoli z olejowca gwinejskiego, czyli grupę związków, pod którymi kryje się witamina E. Standaryzowany ekstrakt z owoców pieprzu czarnego, BioPerine®, wspomaga wchłanianie składników odżywczych. Natomiast Selen – Selenium SeLECT® przyczynia się do utrzymania zdrowych włosów oraz paznokci. Warto wybierać preparaty na włosy, które zawierają ekstrakt ze skrzypu polnego oraz ekstrakt z krzewu bambusa, które mają w sobie dużo krzemionki ułatwiającej remineralizację ciała i dobrze wpływają na włosy, skórę i paznokcie.

Warto również wybierać preparaty na włosy, które zawierają standaryzowane składniki. Dzięki czemu mamy pewność, że ilość składnika aktywnego w dawce preparatu jest stała i określona. Ważny jest również czysty skład, który mówi nam jakie składniki są w preparacie, a jakich nie ma. Preparat na włosy Look Up, firmy Grinday nie zawiera wypełniaczy i syntetycznych barwników. Jest to o tyle ważne, że chemiczne dodatki mogą po dłuższym stosowaniu wywołać skutki uboczne.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki