REKLAMA

Drony to jedne z tych gadżetów elektronicznych, które mogą sprawić wiele frajdy. Nie tylko można nimi wykonywać podniebne loty, ale także robić zdjęcia i nagrywać filmy z perspektywy lotu ptaka. Nic więc dziwnego, że w sklepach stale przybywa nowych, mniej lub bardziej zaawansowanych modeli, a równie szybko jak się pojawiają, tak szybko znikają też ze sklepowych półek. Jeśli więc nosisz się z zamiarem zakupu drona, a nigdy wcześniej nie latałeś, podpowiadamy jaki dron dla początkujących warto wybrać i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Wybierz drona, którym możesz latać bez licencji

Okazuje się, że drony zyskują sobie coraz większą popularność, a to daje możliwości wykorzystania ich zarówno do celów komercyjnych jak i rekreacyjnych. Mało kto wie, że powstała nawet specjalna dyscyplina sportowa, dla miłośników podniebnych lotów. Wyścigi dronów, wymagają od uczestników nie tylko wyjątkowych umiejętności, ale także licencji. Jednak jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę, warto byś w sklepie z dronami, zwrócił szczególną uwagę na taki sprzęt, który sprawdzi się na etapie nauki latania i obsługi tych urządzeń. Musisz wiedzieć, że jeśli planujesz latać na określonych przestrzeniach, możesz to zrobić bez licencji, o ile twój dron nie przekracza 600 gramów i nie wykorzystujesz go do celów komercyjnych. Dron dla początkujących nie powinien zatem przekraczać tego limitu wagowego. Na szczęście masz ogromny wybór, gdyż na półkach sklepowych znajdziesz nawet takie urządzenia, które bez problemu zmieszczą się na dłoni. Na sam początek, taki mały dron będzie idealny, gdyż pierwsze kroki z nim możesz stawiać nawet podczas prób latania w pomieszczeniu, zanim zaczniesz loty na otwartych przestrzeniach. Dzięki temu też, nauczysz się kontroli i sterowania dronem.

Dopasuj system sterowania dronem

Polski rynek, oferuje dwa rodzaje sterowania dronem. W pierwszym przypadku, możesz kontrolować jego lot za pomocą pada, a w drugim, możesz wykorzystać swój smartfon. Dron dla początkujących powinien być przede wszystkim łatwy w obsłudze, dlatego też decydując się na zakup sprzętu kontrolowanego przez aplikację, upewnij się, że jest ona dostępna w rodzimym języku. Ważne jest także to, by połączenie drona z aplikacją było stabilne i nie zrywało się w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli jednak twój wybór padnie na urządzenie z padem, musisz zwrócić uwagę, by dron nie był zbyt dużych rozmiarów, a przede wszystkim, by był zwinny i zwrotny. Nie da się ukryć, że początki są najtrudniejsze i na pewno przydarzy ci się zderzenie bądź upadek, wobec tego sprzęt powinien być również wytrzymały. Jeśli więc jako dron dla początkujących planujesz wybrać rozwiązanie z najniższej półki cenowej, lepiej zrezygnuj z tego pomysłu. Urządzenia te nie będą wykonane z wysokiej jakości wytrzymałego tworzywa i istnieje ryzyko, że już pierwszy upadek może zakończyć się poważnymi usterkami. Postaw na te sprzęty, których obudowa wykonana jest z twardych włókien węglowych, gdyż plastikowe modele, są najczęściej przeznaczone na jeden raz.

Wyposażenie drona dla początkujących

W przypadku drona z kamerą dla początkujących niezwykle istotne będzie jego wyposażenie. Jeśli więc chcesz efektywnie nauczyć się latać tym urządzeniem, zwróć uwagę na to, by miało ono wbudowany kompas, żyroskop, który pomoże ustabilizować lot, a także czujnik ciśnienia. Dzięki tym funkcjom, łatwiej będzie ci na starcie utrzymać stałą wysokość lotu, a sterowanie będzie o wiele bardziej precyzyjne. Nie możesz zapomnieć o tym, by sprawdzić nie tylko zasięg lotu, ale przede wszystkim pojemność akumulatora- nie chcesz przecież, by w najmniej oczekiwanym momencie, twój dron po prostu się rozładował. Weź pod uwagę to, że najmniejsze modele dronów, często mogą wykonać lot trwający jedynie kilka minut. Co jeszcze powinien posiadać pierwszy dron? Niezwykle istotne są dodatkowe funkcje, jak np. auto-star, co będzie dużym ułatwieniem dla początkujących. Dzięki niej będziesz mógł dosłownie zawiesić swoje urządzenie w bezruchu np. 2 metry nad ziemią. Przydać może się też funkcja autorotacji. Przy jej wykorzystaniu, sprzęt będzie samoczynnie lądował, bez obaw, że uderzy on o podłoże.

Pamiętaj, że dron do nauki latania nie musi i nie powinien być zaawansowanym sprzętem. O większe modele możesz pokusić się wtedy, gdy twoje umiejętności podniebnych akrobacji dronem wejdą na znacznie wyższy poziom. Dla początkujących droniarzy najlepsze będą małe i zwinne urządzenia, a dzięki praktyce możesz stać się prawdziwym mistrzem.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki