REKLAMA

Przymierzasz się do zmiany wizerunku elewacji zewnętrznej swojego domu? Nie wiesz, na jaki materiał postawić? Rozważ płytki z cegły na elewację. Przekonaj się, dlaczego warto wybrać właśnie je!

Płytki ceglane elewacyjne – zawsze modny materiał wykończeniowy

Płytki z ciętej cegły rozbiórkowej to ponadczasowa i uniwersalna opcja na wykończenie zewnętrznej elewacji budynków jednorodzinnych i nie tylko. Zauważmy, że obecnie kafelki ceglane wykorzystuje się już nie tylko w architekturze tradycyjnej, ale i tej bardziej nowoczesnej. Fenomenalnie komponują się z innymi materiałami, takimi jak drewno, kamień, szkło czy aluminium, z których to zazwyczaj wykonane są pozostałe elementy budynku (stolarka okienno-drzwiowa, pokrycie dachowe).

Fraza „elewacja z płytek z cegły” nie wiąże się tylko z tym, że budynek mieszkalny w całości pokryją cegiełki ozdobne. Możemy również zdecydować się na opcję bardziej stonowaną czy też powściągliwą, wykańczając starą cegłą na ścianę jedynie poszczególne strefy – cokół, kolumny itp.

 

Cegła licowa na ścianę – gwarancja trwałości

Elewacja jest inwestycją na długi czas, co oznacza, że materiał, który wybierzemy musi odznaczać się niebywałą trwałością. „Wywołaną do tablicy” trwałość bezsprzecznie zapewniają płytki z ciętej cegły rozbiórkowej. Oprócz niekwestionowanych walorów estetycznych pełną także funkcję ochronną. W bliższej perspektywie oznacza to, iż płytki ceglane chronią ściany domu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (zarówno niską, jak i wysoką temperaturą, wiatrem, wilgocią) oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Mimo, że stara cegła dekoracyjna jest materiałem trwałym, to należy pamiętać o impregnacji! Dzięki niej ceglana elewacja będzie zachwycać przez długie lata.

 

Czerwona cegła na ścianę – wygląd fasady jest w Twoich rękach

Cegła w kolorze pomarańczowo-czerwonym jest jedynym z najpopularniejszych wariantów, jeśli chodzi o zewnętrzne elewacje, niemniej wcale nie musimy się ograniczać do tej standardowej opcji. Obecnie możemy wręcz przebierać w kolorach i fakturach płytek ceglanych. Najlepszym potwierdzeniem jest rozbudowana oferta polskiego producenta płytek z cegły rozbiórkowej e-Cegła.

W sklepie internetowym e-Cegła dostępne są zarówno płytki ścienne ze starej cegły, płytki ceglane podłogowe, jak i płytki klinkierowe na ścianę w szerokiej ofercie kolorystycznej, a ponadto niezbędne akcesoria, takie jak fuga i impregnat do starej cegły.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki