REKLAMA

Henna krakowska to najtrwalsza henna istniejąca obecnie na rynku do profesjonalnego użytku. Dzięki jej wysokiej jakości można ją spotkać w kwalifikowanych gabinetach kosmetycznych. Produkt ten charakteryzuje się niesamowicie wysoką trwałością i intensywnością koloru przez długi okres czasu. Świetnie sprawdza się do farbowania brwi i rzęs, a nawet nadaje się do wykonywania tymczasowego tatuażu na skórze.

Co charakteryzuje Hennę Krakowską?

Henna Krakowska jest jedną z najtrwalszych henn obecnych na rynku. Jej składniki sprawiają, że utrzymują na rzęsach i brwiach długo, a jednocześnie nie tracą na swojej intensywności, ani nie zmieniają swojej barwy. Henna Krakowska stała się cenioną i rozpoznawalną markę ze względu na swoją wysoką jakość. Rynek oferuje gamę kolorystyczną, którą z łatwością można dopasować do każdego rodzaju urody. 

Jak stosować hennę do brwi?

Każdorazowy zabieg należy poprzedzić próbą uczuleniową. Hennę Krakowską należy nałożyć na skórę za uchem i obserwować reakcję skóry. Jeśli wystąpi reakcja alergiczna – nie należy wykonywać zabiegu. Przeciwwskazaniem są również zranienia oraz otarcia znajdujące się na skórze. 

Przed rozpoczęciem zabiegu barwienia brwi lub rzęs należy pamiętać o zabezpieczeniu skóry przez barwieniem. Można przygotować skórę wazeliną, która ochroni skórę przed niechcianym zabarwieniem. Na rynku istnieją również podkładki, które zabezpieczają ciało. Hennę należy zmieszać z wodą utlenioną 3 % przy pomocy patyczka, aż uzyskamy odpowiednią konsystencję. Stosunek tych produktów powinien wynosić 1:1. Powinna nam wyjść gęsta zawiesina. Taką papkę należy nałożyć na umyte brwi lub rzęsy pędzelkiem lub bagietką kosmetyczną. Produkt zmywamy z brwi po 3 minutach, a rzęsy po 5. Jeśli zależy nam na mocniejszym efekcie można przytrzymać produkt nawet do 10 minut. Na sam koniec zabiegu należy dokładnie zmyć pozostałości henny wacikami kosmetycznymi nasączonymi letnią wodą.

Wydajne opakowanie

Henna Krakowska jest zapakowana w wygodną, plastikową fiolkę, która pozwala odpowiednio dozować produkt. Zawartość pozwala na użycie henny nawet kilkadziesiąt razy. 

Co przyda się do wykonania zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu należy przygotować pomocne przyrządy. Ich obecność znacznie ułatwi wykonanie zabiegu i sprawi, że wykonanie będzie szybkie i przyjemne.

Produkty, w które warto się zaopatrzyć to:

  • miseczka kosmetyczna
  • kieliszek do henny
  • podkładki pod foliowane lub piankowe do zabezpieczenia skóry
  • waciki kosmetyczne
  • wazelina
  • waciki bezpyłowe przydatne do zmywania
  • rękawice ochronne
  • pędzelek do nakładania henny lub bagietka kosmetyczna

Zabieg w domu czy w salonie kosmetycznym?

Zabieg wykonywania henny na brwi jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Obecnie sklepy takie jak LashBrow pozwalają zakupić wszystkie niezbędne produkty na własną rękę, dzięki czemu zabieg można wykonać znacznie taniej. Z oferty korzystają zarówno profesjonalne gabinety, jak i prywatne osoby zajmujące się tym amatorsko. 

Zobacz więcej na temat kosmetyków przydatnych do stylizacji brwi

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki