REKLAMA

Styl loft w Polsce stał się popularny w latach 90-tych XX wieku. Z biegiem czasu zaczął cieszyć się coraz większym powodzeniem. Obecnie taką aranżację wybierają właściciele zarówno dużych domów, jak i małych mieszkań. Styl loft charakteryzuje się bowiem przestronnością, funkcjonalnością i surowymi wykończeniami. Sprawdzi się zatem jako sposób na aranżację pokoju dziennego lub salonu. To reprezentacyjne pomieszczenie wielu domów i mieszkań. Warto więc zadbać o jego funkcjonalne i designerskie urządzenie.

Jak zaaranżować przestrzeń w loftowym salonie?

Loftowy salon powinien sprawiać wrażenie pomieszczenia dużego i przestronnego. Optyczne powiększenie można osiągnąć przez zawieszenie na ścianach luster. Warto też zdecydować się na stosunkowo małą ilość mebli. Dobrym pomysłem w loftowym salonie będą stonowane kolory – szary, czarny i biały. Kontrastem do takiej kolorystyki może być często stosowana w loftowym wystroju wnętrz czerwona cegła. Dobrze wyglądają również dobrze dobrane fototapety oraz płytki imitujące stylowe cegły.

Jakie meble wybrać do loftowego salonu?

Meble w loftowym pomieszczeniu powinny być pojemne i funkcjonalne. Warto postawić na oryginalność i interesujący design, wybierając np. półki z rur. Często spotykanymi materiałami tworzącymi meble w tym stylu są: metal, drewno, szkło, itp. Dla osób potrzebujących więcej miejsca na książki, płyty i inne przedmioty dobrym rozwiązaniem może się okazać regał z rur. Przytulności tak zaaranżowanemu pomieszczeniu doda duża, przytulna sofa oraz niewielki – drewniany lub metalowy, stolik do kawy.

Jak dobrze oświetlić salon w stylu loft?

Odpowiednio dobrane lampy nie tylko dobrze oświetlą salon, ale także staną się jego ozdobą. Popularne są tu metalowe konstrukcje nawiązujące do reflektorów dawniej używanych w fabrykach i zakładach przemysłowych. Lampy w stylu industrialnym mają kolor czarny, biały, chromu i miedzi.

Dekoracje – konieczne dopełnienie wystroju w loftowym salonie

Urządzając salon w stylu loft nie można zapomnieć o dopełnieniu aranżacji, jakim są różnego rodzaju dekoracje. Mogą to być poduszki dekoracyjne lub obrazy w stylowych ramach. W stylu loft warto zrezygnować z ozdobnych zasłon i firanek. Jeśli jednak okażą się konieczne, należy wybrać materiały w kolorach odpowiadających pozostałemu wyposażeniu pomieszczenia.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Nawet nie wiem co to ten styl loft. Mi jedynie zależało, żeby mieć w salonie spory telewizor i wygodny narożnik, który kupiliśmy z kolekcji gala collezione. Całą resztę mebli i dodatków wybierała żona ja się nie wtrącałem.