REKLAMA

Wiosna to najbardziej pracowita pora roku dla każdej osoby, która posiada swój własny ogród. To właśnie wtedy wszystko budzi się do życia i należy znaleźć odpowiedni moment na to, aby posadzić chociażby nowe kwiaty oraz warzywa, jeśli mowa o ogródku warzywnym. Ponadto należy przygotować sam ogród do wiosny zajmując się wszystkimi pozostałościami po zimie.

Kiedy można zacząć sadzić kwiaty i warzywa?

Wiosenne prace w ogrodzie, są uzależnione przede wszystkim od dobrej pogody. Jeśli rozpoczniemy proces sadzenia, a przyjdzie jeszcze kilka dni z przymrozkiem, wówczas cała nasza praca może pójść na marne. Warto zatem śledzić prognozy pogody i choć nie zawsze wszystko dokładnie można przewiedzieć, planować porządki uwzględniając ją. Ważne jest poczekanie na chociaż kilka słonecznych dni, które sprawią również, że ziemia stanie się bardziej miękka i będzie można ją w niektórych miejscach przekopać. Więcej ciekawych artykułów z których dowiesz się jak dbać o ogród znajdziesz tutaj.

Jak odnowić meble ogrodowe?

Ogród to oczywiście nie tylko kwiaty, warzywa i krzewy. To także miejsce do wypoczynku, bardzo często wyposażone w typowe meble ogrodowe. Po okresie zimowym, często wymagają one lekkiej renowacji na nowy sezon. Podobnie jest z różnego rodzaju drewnianymi altanami lub też szopkami. W jaki sposób można zabrać się do ich odnawiania? Jeśli występują na nich zanieczyszczenia lub też nawet grzyby i pleśnie, wówczas na samym początku trzeba je usunąć. Wszystko wyczyścić można wodą, natomiast grzyba specjalnymi środkami, który skutecznie zwalczy jego rozwój i wniknie w drewno. Później natomiast dobrze jest nałożyć podkład zabezpieczający przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, w tym przypadku przede wszystkim przed wodą, która ma destrukcyjny wpływ na drewno. Na to wszystko konieczne jest nałożenie nowej farby, która sprawi, że mebel będzie się prezentował jak nowy. Pod tym linkiem można znaleźć więcej informacji na temat polecanych farb do drewna: https://budujemytutaj.pl/recenzje/najlepsze-farby-do-drewna/.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie jakodnowicmebleogrodowe.jpg

W jakie meble warto wyposażyć ogród?

Meble ogrodowe zdecydowanie nie są tanie i to zazwyczaj powstrzymuje nas przed tym, aby je zakupić. Można jednak wiele mebli zrobić samodzielnie, nie używając do tego wcale skomplikowanych narzędzi. Nie jest nam potrzebna do tego także rozbudowana wiedza, wystarczą krótkie instrukcje. Wiele osób decyduje się na wykonywanie mebli z palet. Dość łatwo można je ze sobą połączyć, mają fajne kształty, można je także dowolnie docinać. Czasem takie palety są wyprzedawane za grosze lub nawet oddawane za darmo. Ostatecznie meble kosztowałyby nas zatem tyle, ile ich obróbka, zakup jakichś wkrętów oraz gwoździ. Z takich palet można wykonać wygodne ławki do siedzenia, siedziska przypominające wygodne kanapy itp. Na paletach można dodatkowo ułożyć miękkie poduchy lub też specjalne siedziska nadające się na zewnątrz, odporne na różne zabrudzenia i przede wszystkim na wodę. Ciekawe pomysły na meble ogrodowe z palet znajdziesz na poniższej stronie (klik).

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki