REKLAMA

Według najnowszych badań, czynnikami wpływającymi na starzenie się oraz choroby cywilizacyjne są wolne rodniki, czyli aktywne formy tlenu, którym brakuje jednego elektronu i które starają się ten elektron pozyskać zabierając go z komórek organizmu. W ten sposób uszkadzają tkanki. Jedynym sposobem zneutralizowania wolnych rodników są antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, które oddają oksydantom wolny elektron.

Występują one głównie w warzywach i owocach, dlatego też dietetycy i lekarze zachęcają do spożywania co najmniej kilku porcji warzyw i owoców dziennie. Również w organizmie znajdują się przeciwutleniacze. Są nimi enzymy.

Obecne środowisko, zanieczyszczenie, działanie promieni słonecznych, a także palenie papierosów, stres i przepracowanie sprzyjają namnażaniu się wolnych rodników, których jest często tak dużo, że antyoksydanty w diecie i w organizmie nie są wystarczające. Powstaje wówczas stres oksydacyjny, który zagraża powstawaniem chorób cywilizacyjnych. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie suplementów, które dostarczą organizmowi antyoksydantów. Przy tym warto postawić na składniki pochodzące z naturalnych ekstraktów roślinnych, które nie wywołują skutków ubocznych.

Jakie są najsilniejsze antyoksydanty? Należy do nich kurkuma, a raczej zawarta w niej kurkumina, czyli cenny polifenol. Kolejny wartościowy składnik kurkumy to tumeron, który korzystnie może wpłynąć na mózg. Wspomaga on namnażanie się komórek nerwowych i może przyczynić się do regeneracji mózgu czy naprawy po urazie. Badania przeprowadzone w 2007 roku udowodniły, że kurkuma wspiera układ immunologiczny, który jest w stanie zniszczyć białka w mózgu odpowiedzialne za zaburzenia pamięci. Kurkuma ma działanie przeciwzapalne,antybakteryjne i przeciwnowotworowe. Ponadto sprzyja odchudzaniu.

Silnym antyoksydantem jest resweratrol zawarty w kłączu rdestowca. Od wieków kłącze rdestowca stosowane było jako zioło działające na infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze. Jako jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy ma świetne opinie jako środek stosowany w profilaktyce nowotworów. Analiza badawcza stwierdza, że suplementy zawierające ekstrakt z kłącza rdestowca ostrokończystego wzmacniają układ odpornościowy, tak że organizm łatwiej zwalcza patogeny.

Zarówno ekstrakt kurkumy, jak i ekstrakt z kłącza rdestowca ostrokończystego, znajdziemy w preparacie Grinday NoOxi, który ponadto zawiera starannie wyselekcjonowaną mieszankę 13 wysokiej jakości składników aktywnych. Zawiera m.in. witaminy C, E, D i B12, oraz biotynę i selen. Jest to jedyna tego rodzaju mieszanka w Polsce, wyprodukowana przez polskiego producenta i dostępna w aptekach.

Warto zwrócić uwagę na formułę “clean label”, czyli czysty skład, która mówi nam, że preparat zawiera tylko aktywne składniki, nie zawiera zaś sztucznych dodatków. Grinday NoOxi nie zawiera barwników. Jest to produkt wegański. Biorąc pod uwagę wysokiej jakości składniki standaryzowane, cena jest przystępna.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki