Kolejne miejsca w Jaworznie zamieniają się w wysypiska śmieci

Miejsce, które tym razem odwiedziliśmy z kamerą, zamieniające się w istne wysypisko śmieci, to teren obok garaży przy ulicy Tuwima, ciągnący się aż do dawnej izby wytrzeźwień przy ulicy Olszewskiego w Jaworznie.

REKLAMA

Na tym terenie, ciężko znaleźć miejsce, na którym nie leżą śmieci. Zaczynamy zwiedzanie od skarpy za Kauflandem, obok garaży na ulicy Tuwima. Najwięcej jest tu butelek, puszek, worków foliowych. Istne śmieciowe szaleństwo. Widać jak łatwo przychodzi ludziom, wyrzucanie śmieci gdzie się da. Wypije, zjem to myk na ziemię, no tak jest najprościej, ale potem właśnie robi się istne wysypisko. Śmieciowa płachta, za Kauflandem, która pięknie otula znajdująca się tam skarpę, z dnia na dzień robi się coraz większa. Może tu przy garażach przydałby się jakiś kontener? Hmmm widzieliby go ludzie? No oto jest pytanie.Idziemy dalej w stronę dawnej izby wytrzeźwień. Na początek standardowo, butelki, puszki, garnki, złom, nawet i telewizor się znajdzie. Ewidentnie widać jak ludzie przyjeżdżają w to miejsce autami i wyrzucają całe wory wypełnione śmieciami. Czego myśmy tu nie znaleźli……Teren ten upodobali sobie również miłośnicy trunków wyskokowych, którzy urządzają sobie imprezki na świeżym powietrzu, o czym świadczą rozrzucone butelki i puszki, opakowania po różnych produktach. Blisko do sklepu więc idealne miejsce na spotkania towarzyskie.

Miejsce to uważam za jedno z najbardziej zaśmieconych w naszym mieście. Problem z zaśmieconym otoczeniem wokół nas zależy niestety od nas samych. Zadbajmy więc o nasze otoczenie, by takich miejsc jak to w naszym mieście ubywało, a nie przybywało.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. No cóż… wiele to mówi o systemie odbioru odpadów w Jaworznie. Na południu Polski gminy potrafiły zdać ludziom kody kreskowe na workach. Jakie to proste. U nas utrudnienia, ograniczenia, kosmiczne ceny.. 120 l na odpady bio tygodniowo. Eh… nie umieją w odpady, nie umieją…