REKLAMA

Zakup pojazdu to dopiero początek wydatków. W kolejnych miesiącach i latach poniesiesz znacznie więcej kosztów związanych z codzienną eksploatacją. Sprawdź, co wpływa na koszty utrzymania pojazdu i dowiedz się, czy możesz je zredukować. Każda, choćby najmniejsza oszczędność ma znaczenie.

Nie da się wskazać jednej konkretnej kwoty, jaką kierowcy ponoszą w związku z codziennym użytkowaniem samochodu. Wiele zależy bowiem od tego, jak bardzo pojazd jest eksploatowany.

Wydatki związane z tankowaniem auta

Zakup paliwa to najczęstszy wydatek, który wiąże się z codzienną eksploatacją samochodu. Każdego miesiąca pochłania on znaczną kwotę – nierzadko przekraczającą kilkaset złotych. Chociaż taki koszt jest nieunikniony, można spróbować go zredukować. W jaki sposób?

  • Postaw na ekonomiczną jazdę

Jeżeli chcesz obniżyć wydatki związane z użytkowaniem pojazdu, zacznij po prostu jeździć bardziej ekonomicznie. Chodzi m.in. o możliwie częste hamowania silnikiem, regularne monitorowanie ciśnienia w oponach, jak najszybszą zmianę biegu na wyższy zaraz po ruszeniu, dostosowaniu prędkości pojazdu do sytuacji panującej na drodze.

  • Weź udział w programach lojalnościowych

Zastanawiasz się, jak udział w programach lojalnościowych może przyczynić się do redukcji kosztów tankowania auta? Wystarczy wziąć pod uwagę Moto Konto dostępne w Toyota Banku i udostępniany w jego ramach program Tankuj Korzyści. Przystępując do niego i korzystając aktywnie z aplikacji, możesz uzyskać nawet do 10% zwrotu za paliwo.

Wydatki dotyczące ubezpieczenia auta

Czy wiesz, że wybierając przypadkową ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego możesz sporo przepłacać? Tymczasem poświęcając zaledwie kilkanaście minut na wybór polisy, da się zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych.

Jeśli chcesz dotrzeć do taniego OC, skorzystaj np. z internetowych kalkulatorów i wybierz najtańszą ofertę. W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia nie ma sensu przepłacać – zakres ochrony i sumy gwarancyjne są regulowane ustawowo.

Dzięki temu w prosty sposób obniżysz koszty utrzymania samochodu.

Wydatki na naprawę pojazdu

Sporą część kosztów stanowią wydatki związane z naprawą pojazdu. Trudno tutaj wskazać konkretną kwotę – wiele zależy od tego, jaka część ulegnie uszkodzeniu. Najwięcej kosztują naprawy m.in. skrzyni biegów, silnika, prace blacharsko-lakiernicze.

Warto podkreślić, że z najmniejszymi kosztami napraw wiąże się samochód hybrydowy z powodu braku wielu części, których reperacja sporo kosztuje. Jeżeli zależy ci więc na obniżeniu wydatków w długofalowej perspektywie, zmień samochód na nowy. Z pomocą przychodzi m.in. Kredyt niższych rat na nowe pojazdy (RRSO 7,86%) w ofercie Toyota Banku. W zamian za niską miesięczną ratę i przy niewielkim wkładzie własnym, możesz cieszyć się niebywałym komfortem jazdy i sporymi oszczędnościami w związku z posiadanym samochodem hybrydowym.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki