REKLAMA

Nauka programowania może być doskonałym sposobem na przekwalifikowanie się lub znalezienie dla siebie satysfakcjonującego zajęcia. Programowanie obecnie stało się bardzo ważną umiejętnością, która pozwala otworzyć drogą do dobrze płatnej pracy oraz tworzyć ciekawe projekty. Dlaczego warto zainteresować się zdobywaniem nowych umiejętności w tym obszarze? Jaki język wybrać oraz gdzie można się go nauczyć?

  1. Zawody przyszłości – dlaczego warto nauczyć się programowania?
  2. Programowanie w Pythonie
  3. Nauka programowania od podstaw

Zawody przyszłości – dlaczego warto nauczyć się programowania?

Zawody przyszłości nierozerwalnie związane są z dynamicznie rozwijającą się branżą IT. Nie ulega również wątpliwości, iż to właśnie tam zarobki należą do jednych z najwyższych. Nowoczesne technologie wymuszają obecność dużej liczby specjalistów. Cały czas brakuje wykwalifikowanych pracowników, którzy mogliby zająć się wykonywaniem poszczególnych projektów. Znajomość języka programowania zdecydowanie ułatwi odnalezienie się na rynku pracy. Więcej o tym, w jaki sposób można rozpocząć karierę w branży IT, przeczytać można za pośrednictwem strony internetowej https://kodilla.com/pl/blog/zawody-przyszlosci.

Programowanie w Pythonie

Programowanie w języku Python to doskonały pomysł na rozpoczęcie swojej kariery w zawodzie programisty. Przede wszystkim jest on stosunkowo prosty do nauczenia, a także bardzo popularny i potrzebny w branży IT. Nieustannie wzrasta również zapotrzebowanie na ten właśnie język programowania. Dotyczy to w szczególności miejsc, gdzie wymagana jest praca z dużą ilością danych. Python to prosty i czytelny język, w którym można kodować obiektowo, funkcjonalnie i strukturalnie. Sprawdzi się zarówno do aplikacji webowych, desktopowych, stron internetowych, serwisów społecznościowych oraz gier 2D i 3D.

Nauka programowania od podstaw

Nauka programowania wcale nie musi być trudna. Należy jednak skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy nieustannie będą czuwać nad poczynionymi postępami. Kodilla oferuje kurs Python, który nastawiony jest głównie na wykorzystanie języka w praktyce. Całe szkolenie odbywa się pod okiem mentora, dzięki czemu w szczegółowy sposób można zapoznać się z wszystkimi zagadnieniami dotyczącymi programowania. Nauka opiera się na ćwiczeniach praktycznych i projektach. Kursanci otrzymują również samodzielne zadania do realizacji, dzięki czemu mogą na bieżąco sprawdzać swoje postępy i nabyte umiejętności. Ze szczegółami kursy można zapoznać się na stronie https://kodilla.com/pl/kurs-python

 

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki